بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

صحنه


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه صحنه

شهری به قدمت تاریخ، از مادها تا امروز، جایی برای لذت بردن از زیبایی های طبیعی است.

شهر صحنه، از شمال به شهرستان سنقر و كليايي، از جنوب به شهرستان هرسين و استان لرستان، از شرق به شهرستان كنگاور و از غرب  به شهرستان هاي كامياران وكرمانشاه محدود شده است. شهری با 37000 نفر جمعیت که به دلیل واقع شدن در کوه ها و ارتفاع 1325 متری آب و هوایی بسیار عالی و فرح بخش دارد. آب و هوای معتدل کوهستانی و ییلاقی.

هنگامی که می خواهیم به شهر صحنه برویم باید به دانیم که داریم به یکی از شهرهای خوش آب و هوای ایران می رویم، جایی که در بهار و تابستان آب و هوای فوق العاده ای دارد و پر است از مناظر زیبای طبیعی و تاریخی. این شهر از نظر جغرافیای تاریخی، گذشته‌ی چندان مشخص و روشنی برای محققان ندارد و بیشتر مورخان و نویسندگان از زمان ناصرالدین شاه به معرفی این شهرستان پرداخته‌اند. بر طبق نظریه‌ی آنها قدمت و تاریخ این شهرستان از زمان مادها شروع شده است. صحنه مخصوصاً منطقه دينور از دير باز سرزمين شكوفا شدن تمدنهاي درخشاني بوده كه در عصر خود بسيار پيشرفته بوده اند. پلهاي تاريخي ، دخمه هاي دربند ، بقاع متبركه فراوان از اماكن و آثار تاريخي مهم منطقه به شمار می رود. همچنین بخش دینور این شهر ديار علماء ، ادبا و شعراي نامي و بزرگي همچون ابن قتيبه دينوري، ابوحنيفه دينوري، ملاپريشان دينوري و ... بوده است.

بد نیست بدانیم که این شهر داراي طبيعتي زيبا و دلپذير و مراتع غني و سرسبز ، آبشارهاي بي نظير ، پلهاي تاريخي و بزرگ و بقاع متبركه فراوانی است.

اگر بخواهیم از این شهر سوغاتی برای خود به همراه ببریم نان خرمایی و نان شکری گزینه های مناسبی است. همچنین می توانیم به کارگاه های صنایع دستی شهر مثل گیوه کشی، قلم زنی، قالی بافی، گلیم بافی و موج بافی هم سری بزنیم.

جاهای دیدنی صحنه

جاهای دیدنی صحنه
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: