بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

پاسارگاد


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه پاسارگاد

یکی از قدیمی ترین و مهمترین شهر های ایران کهن که قدمت بسیار زیادی دارد، شهرستان پاسارگاد است. جایی که بزرگ پادشان ایرانی، کورش کبیر را در مجموعه پاسارگادش جای داده است. مکانی که در 21 کیلومتری شمال شهر سعادت آباد، مرکز این شهرستان قرار گرفته و رفتن به آن جذابیت هایی دارد که هیچ وقت از خاطراتمان فراموش نمی شود.

این شهرستان که از لحاظ قدمت تاریخی آثری از عصر نوسنگیست و به عصر هخامنشی بر می گردد، دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای با زمستان های نسبتا سرد و تابستان های معتدل است. ارتفاع این شهرستان از سطح دریا به 1950 متر رسیده و با مساحت 1754 متر مربعی جمعیتی برابر 53000 نفر دارد. این شهرستان دو بخش مرکزی و هخامنش داشته و از چهار دهستان کمین، ابوالوردی، مادر سلیمان و سرپنیرتن تشکیل شده است.

فعالیت های اقتصادی این شهرستان بر محور کشاورزی، دامداری، صنایع دستی، صنایع غذایی و باغداری استوار بوده که از معروف ترین صنایع دستی آن می توانیم به قالي، گبه، جاجيم، گليم و قاليچه اشاره کنیم و همچنین خوراکی هایی شامل انگور، کشمش، بادام، گردو، رب انار، آبغوره، شیره انگور، شوریحات و حبوبات از مهم ترین سوغاتی های این شهرستان به شمار می روند.

جاهای دیدنی پاسارگاد

جاهای دیدنی پاسارگاد
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: