بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

سرعین


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه سرعین

سرعین شهر چشمه های آب گرم است.

در 28 کیلومتری غرب اردبیل به شهر سرعین می رسیم. شهری با ارتفاع 1650 متر از سطح دریا، جمعیتی برابر 13000 هزار نفر و مساحتی بیش از 1280 هزار متر مربع. آب وهوای دلپذیر و معتدل است. در صورت افزایش دما هوای مه آلود خزر وارد سرعین شده و به علت وجود سبلان دمایش به سرعت کاهش می‌یابد و با ایجاد باران های ریز موجب بهره مند شدن گردشگران تابستانی از هوای خنک و دلپذیر می شود. سرعین به خاطر وجود سبلان دارای چهار فصل منظم با خصوصیات و ویژگی های خاص هر کدام از این فصل هاست. حتی در زمستان و سرمای هوا و بارش برف، سرعین به دلیل چشمه های آب گرمش ارزش دیدن دارد. سرعین دارای ده ها چشمه آب گرم معدنی ایست که از کوه سبلان سرچشمه می گیرند.

اگر از دید تاریخی بخواهیم به سرعین نگاهی بی اندازیم در میابیم که در اطراف این شهر محلی بوده به اسم درگه سران، جایی که پاداشاهان و موبدان ساسانی به این مکان می آمدند و همین امر باعث رونق گیریش می شده است. منطقه پر است از آثار ساسانیان که نشانگر علاقه این سلسله به این منطقه است و ابده ها و سنگ قبرهای همیشه زنده گذشتگان و اجداد ما که به خط میخی نگاشته شده اند این ادعا را ثابت می کند.

اگر بخواهیم از این شهر که معنایش سر چشمه است سوغاتی تهیه کنیم، گزینه های زیادی پیش رو داریم. عسل و سرشیر معروفترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص سرعین است. علاوه بر این دو نباید آش دوغ و حلوای سیاه را از یاد برد که طرفداران زیادی در سرتاسر ایران دارند.

جاهای دیدنی سرعین

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: