بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

کلاردشت


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه کلاردشت

در غرب استان مازندران منطقه ای قرار گرفته که اطرافش پر است از جنگل ها، ارتفاعاتی که از برف پوشیده، مه و ابری که فضای منطقه را در بر گرفته و دشت های زیبا با گل های فراوان، منطقه کلاردشت به خاطر تمام زیبایی های بکرش، بهشت ایران نام گرفته است.

کلاردشت باتوجه به موقعیت جغرافیایی که دارد جمعیتش متغیر است و از 40 هزار نفر تا 120 هزار نفر تغییر می کند. مساحت این منطقه حدود 113 کیلومتر مربع و ارتفاعش از سطح آب های آزاد به 1250 متر می رسد، هوایش در ارتفاعات سرد و در مناطقی مانند رودخانه چالوس معتدل است. کلاردشت به دلیل ویژگی های طبیعی بکر و فوق العاده اش، به یکی از مهمترین مکان های گردشگری طبیعی ایران تبدیل شده و هر ساله میلیون ها نفر گردشگر را در خود جای داده است.

این شهر با قدمتی حدود 4000 سال دارای تاریخی بسیار کهن است، که وجود تپه کلار که پر بوده از اشیاء تاریخی نشان دهنده این مدعاست. در زمان صفویه و حکومت شاه عباس، منطقه زیر نظر حکومت مرکزی بوده و قسمتی از جاده شاه عباسی از آن می گذرد. همچنین این منطقه در دوره قاجار شکارگاه ویژه شاهان مخصوصا ناصر الدین شاه بوده است.

در مورد وجه تسمیه این شهر بد نیست بدانیم که طبق تحقیقات نام کلار دشت از تپه کلار گرفته شده است. کلمه کلار خود به معنی غوک و وزق است و به نظر می رسیده در گذشته دور در کلاردشت دشت های باتلاقی زیادی وجود داشته که باعث شده بود این منطقه پر از غوک و وزق باشد و به همین دلیل این منطقه کلار دشت نامیده می شده است.

جاهای دیدنی کلاردشت

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: