بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

شهریار


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه شهریار

شهریار شهرستانی است در 20 کیلومتری غرب استان تهران که تا سال 1388 با جمعیتی در حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر شامل سه بخش قدس، مرکزی و ملارد بوده و در سال 89  به عنوان شهری مستقل ارتقاء یافت. از روستاهای قدیمی این منطقه می توان به عباس آباد، علی شاه عوض، کرشته و کهنز اشاره نمود که  در میان آنها علی شاه عوض به دلیل استقرار نخستین شهرداری در آن از همه معروفتر است.

باغات سرسبز و خاک حاصلخیز این منطقه از گذشته های دور موجب شده  سکونت گاه مناسبی برای انسان باشد.  قدمت این منطقه بالغ بر 4 هزار سال بوده و آثاری چون تخت رستم، قره تپه، قلعه گبری، قلعه دختر و استحکامات به جای مانده از دوره های مختلف تاریخی دلیلی بر پیشینه کهن شهریار است.

به دلیل مهاجرت های بی رویه ، مشاغل بومی این شهرستان مشاغلی مهاجرتی است اما به دلیل دارا بودن خاکی حاصلخیز، باغداری و کشاورزی از قدیمی ترین مشاغل مردم این منطقه است. از مهمترین محصولات باغی این شهر می توان انگور، گیلاس، گوجه سبز، سیب و خرمالو را نام برد. سیب کهنزی نیز از میوه های مشهوری است که به نام یکی از محلات شهریار نامگذاری شده است.

عماد الدین عمادی شهریاری نیز از شعرای قرن ششم و از ادبای ادب و فرهنگ این شهرستان است. این شهر دارای استعداد های فراوانی در زمینه طبیعی و فرهنگی است و به دلیل نزدیکی به پایتخت می تواند  به عنوان مقصد گردشگری مناسبی مورد توجه قرار گیرد.

مطالب مرتبط با شهریار

جاهای دیدنی شهریار

جاهای دیدنی شهریار
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: