بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

شهرستان کوثر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه شهرستان کوثر

دورد اولر، نام قدیمی شهرستان کوثر استان اردبیل است که به زبان ترکی به معنی چهار خانه است؛ علت این نامگذاری آن است که چهار خانواده در این منطقه زندگی می‌کردند.

این شهرستان تا سال 1375 خورشیدی، یکی از بخش‌های شهرستان خلخال بود و سنجبد نام داشت. ولی همان سال و مصادف با زادروز حضرت زهرا (س)، از خلخال جدا و شهرستان کوثر نامیده شد.

شهرستان کوثر که از شمال به اردبیل، از جنوب به میانه، از شرق به خلخال و از غرب به نیر محدود می‌شود، 2 بخش و 4 دهستان دارد. پوشش گیاهی این منطقه، استپی است و در ارتفاعات آن، مرتع و چراگاه‌های طبیعی وجود دارد.

اهالی این شهرستان، آذری زبان و شیعه مذهب هستند و به کشاورزی، دامداری، باغبانی، پرورش زنبور عسل و تولید صنایع‌دستی اشتغال دارند؛ باغداران کوثری، درختانی مثل سیب، آلو و گیلاس را پرورش می‌دهند و دختران کوثری، علاوه بر اینکه جاجیم ابریشمی و گلیم می‌بافند، به گلدوزی و ملیله‌دوزی نیز می‌پردازند.

این شهرستان، جاذبه‌های دیدنی بسیاری مثل آبگرم معدنی، حمام سنگی، سنگ رستم و غار یخگان را در دل خود جای داده است. هنگام سفر به اردبیل، بازدید از این شهرستان کوهستانی و زیبا را از دست ندهید.

جاهای دیدنی شهرستان کوثر

جاهای دیدنی شهرستان کوثر
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: