بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

فراشبند


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه فراشبند

در استان فارس، 172 کیلومتری غرب شیراز، شهرستانی قرار دارد که یکی از شهرستان های تاریخی استان بوده و مرکز آن شهر فراشبند است. شهرستان فراشبند با ارتفاع تقریبی 750 متر از سطح دریا و مساحت تقریبی 59455 هکتار، با توجه به قرار گرفتن در نقاط جنوبی ایران اقلیمی گرم و خشک دارد و متوسط دمای آن 25 درجه سانتی گراد است. همین امر باعث شده که این منطقه دارای باغ های مرکبات، خرما و قصب زاهدانی باشد و البته چشم اندازی زیبا به وجود بی آورد.

هنگامی که در مورد قدمت و تاریخ این قطعه از کشور عزیزمان تحقیق می کنیم، با توجه به آثاری که در این منطقه مشاهده می کنیم، از جمله چهارطاقی های زیادش در میابیم که تاریخش به 1600 سال پیش بر می گردد. خود اهالی این منطقه بر این باورند که این شهرشان در زمان بهرام گور به وجود آمده و مربوط به ساسانیان است. اما متاسفانه به دلیل کمبود منابع و مدارک تاریخی این شهر علیرغم قدمت فراوان کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در مورد نام این شهر هم بد نیست بدانیم که در لغت نامه دهخدا فراشبند بناهای کوچک گنبد دار عهد اشکانیان تعریف شده است. یکی دیگر از ویژگی های این شهرستان، عشایری بودن منطقه است که موجب پیدایش دست بافته های رنگین عشایری همچون گبه، گلیم، فرش و جاجیم شده است.

جاهای دیدنی فراشبند

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: