بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

نیاسر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه نیاسر

در 35 کیلومتری کاشان و 220 کیلومتری اصفهان، بر سر راه کاشان به مشهد اردهال شهری بسیار خوش و آب و هوا قرار گرفته که همواره مورد توجه شاهان و سلاطین سلسله های مختلف ایرانی بوده است. منطقه ای که با ارتفاع حدود 1600 متر از سطح دریا و با جمعیتی حدود 5000 هزار نفر، تابستانی معتدل و خشک و زمستانی سرد دارد.

هنگامی که تاریخ را در پی نام نیاسر که از تخلیص دو واژه نیاز و سر به معنای محل عبادت، جست و جو می کنیم، به ساسانیان و زمان اردشیر بابکان می رسیم. اردشیر پس از شکست باقیمانده پارتیان که در منطقه اصفهان بودند به این شهر آمد و بعد از برپایی بزم پیروزی دستور ساخت آتشکده ای کنار چشمه اسکندریه را داد تا با در آمیختن آتش و آب، شکر خدای خود برای پیروزی هایش در جنگ به جا آورد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه های کرکس و وجود چشمه اسکندریه و قنات های فراوان، محدوده ای حدود 800 هکتاری را به زیر کشت گل محمدی برده است که این امر باعث شده به یکی از سه مرکز مهم تولید گل محمدی، گلاب و عرقیات گیاهی شهر کاشان و کشور تبدیل شود. البته در کنار گل محمدی، محصولات باغی دیگری مثل زرد آلو، سیب ،گردو و بادام از محصولات نیاسر به شمار می رود.

هتل های نیاسر

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: