بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

چابکسر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه چابکسر

چابکسر یکی از شهر های شهرستان رودسر به حساب می آید که در آخرین نقطه شرقی استان گیلان قرار گرفته و به نوعی حدفاصل دو استان گیلان و مازندران به شمار می رود. بیشتر دلیلی که باعث معروف شدن این شهر شده، قرار گیری این شهر در کوتاهترین فاصله بین کوه و دریاست فاصله ای که حداکثر به 1300 متر می رسد. این فاصله کم باعث شده این شهر از اقلیم معتدل خزری برخوردار باشد. چابکسر به خاطر همین خصوصیت جغرافیایی که دارد از نظر جاذبه های گردشگری از تنوع ویژه ای بر خوردار بوده و با رفتن به این شهر می توانیم در کوتاهترین زمان ممکن از مواهب دریا و همچنین زیبایی های عرضه جلگه ای کوهپایه ای کشتزارها، چشمه سارها و رودها بهره ببریم.

در شهر چابکسر چهار  محصول عمده کشاورزی یعنی برنج، چای، مرکبات و کیوی در کنار یکدیگری رشد می کنند همچنین در این منطقه پرورش گل و گیاه به صورت چشمگیر و گسترده رواج دارد که به خاطر اقلیم مناسب و منحصر به فرد چابکسر بوده و باعث شده این شهر حتی در خاوره میانه هم بی رقیب باشد. از دیگر مشاغلی که مردمان چابکسر به آن روی آورده اند پرورش ماهی بوده که به تازگی رونق پیدا کرده.

هنگامی که در مورد اسم این شهر تحقیق می کنیم، در میابیم اسم این شهر مربوط به یک رسم قدیمیست که در این منطقه رایج بوده است. در گذشته هنگام عروسی ما بین خانواده عروس و داماد تعدادی اسب سوار به مسابقه می پرداختند و برنده از عروس خلعت می گرفت. در آن زمان در این شهر سوارانی چابک وجود داشتند و به همین دلیل اسم شهر از آن ها گرفته شده است.

جاهای دیدنی چابکسر

جاهای دیدنی چابکسر
سرولات

نوع جاذبه: طبیعی

هتل های چابکسر

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: