بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

لوشان


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه لوشان

شهر آفتاب گیلان، جایست که بسیاری از اقوام ایرانی کنار هم با همدلی و صمیمیت زندگی می کنند.

هنگامی که 30 کیلومتر به سمت جنوب از رودبار دور می شویم به شهر لوشان می رسیم. شهری با جمعیت 22 هزار نفر و با ارتفاع 491 متر از سطح دریا. جزو مناطق قشلاقی و گرم به حساب می آید.

اگر بخواهیم در تاریخ مردمان این خطه دنبال اسم لوشان بگردیم، متوجه می شویم که زندگی در این منطقه به صورت شهری پس از ساخت کارخانه سیمان در حدود سال ۱۳۳۰ شروع شد. ولی به خاطر اماکنی مثل امام زاده، پل لوشان و کاروانسرای عباسی می توان حدس زد که زندگی در این منطقه به سال های پیش از این بر می گردد. همچنین جمعیت لوشان حدود 200 سال قبل با مهاجرت لرهای زندیه افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

یکی از مکان هایی که می توانیم در لوشان به آن سر بزنیم، لوشان بالاست. جایی که بیشتر مردم بومی لوشان با اصلیت ترکی در آن زندگی می کنند. این منطقه در واقع محل اصلی شهر لوشان بوده ولی با احداث جاده اصلی مردم به سمت جاده حرکت می کنند، خانه می سازند و کم کم شهر لوشان به مکان فعلی انتقال می یابد. همچنین بعد از زلزه سال 69 بسیاری از مردم روستایی به این شهر پناه آورده و جمعیتش افزایش پیدا می کند.

بد نیست هنگام گذر از این شهر سوغاتی هایی مثل تولیدات دست باف منطقه، نمد، زیتون و روغن زیتون با خودمان به یادگار ببریم.

مطالب مرتبط با لوشان

جاهای دیدنی لوشان

جاهای دیدنی لوشان
خرمکوه

نوع جاذبه: تفریحی

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: