بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

منجیل


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه منجیل

منجیل، شهری که بادهایش را به تسخیر خود در آورده است.

منجیل از شهرهای شهرستان رودبار است. شهری با جمعیت 17 هزار نفره، با ارتفاعی 369 متر بالاتر از سطح دریا. هنگامی که نام منجیل را می شنویم شاید اولین چیزی که به ذهنمان بیاید بادهای منجیل و توربین های آن است که از هرجای شهر می توانیم چندتا از آن ها را ببینیم. دلیل این جریان هوای شدید، تلاقی آب و هوای نیمه خشک با آب و هوای مرطوب خزری در این منطقه است.

این آب و هوا علاوه بر ایجاد بادهای شدید، باعث رشد جنگل‌های بسیار پراکنده درخت سرو روی تپه‌های منطقه و پرورش باغ‌های زیتون در روستاها شده است. البته این بادهای پر قدرت که در فصل بهار و تابستان بیشتر می وزند، خوبی هایی هم برای منجیل داشته اند مثل تولید برق به وسیله ی توربین های بادی.

نام شهر منجیل پیش از ظهور اسلام مانگیل بوده‌است. من، مان و ما پسوندها و پیشوندهای مکانی هستند. به همین دلیل منجیل یا منگیل یعنی محل سکونت گیل ها.

اگر بخواهیم از این شهر سوغاتی با خود ببریم، اصلیترین محصول این شهر زیتون است که همین امر باعث تولید روغن زیتون و صابون می شود. همچنین در این شهر تولیدات دستباف پشمی مثل نمد مالی هم رواج خود را از دست نداده است.

مطالب مرتبط با منجیل

جاهای دیدنی منجیل

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: