بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

بندر چارک


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه بندر چارک

بندر چارک، یکی از بنادر با اهمیت خلیج فارس بوده که سال ها آل علی در آن حکومت می کردند و امروز به دلیل نزدیکی به کیش، یکی از بنادر اصلی برای رفتن به این جزیره محسوب می شود. بندر چارک با ارتفاع 40 متر از سطح دریا و با جمعیت حدود 50 هزار نفر دارای تاسیسات زیر ساختی مناسب است و به دلیل داشتن امکانات آب شیرین کن یکی از بهترین آب های منطقه را در اختیار دارد.

یکی از نکات جالب در مورد این شهرستان نامش است. هنگامی که در مورد اسم چارک با مردمش صحبت می کنیم، خواهند گفت که در گذشته زنی به اسم رقیه در این منطقه چاه آب شیرینی داشته و از آن مردم می فروخته و چاهش به اسم چاه رقیه معروف شده بود. کم کم با گذشت زبان این اسم به چارک تغییر کرد و مردم منطقه را با این نام می شناختند.

یکی از مکان هایی که می توانیم در این بندر به آن سر بزنیم، قلعه بزرگی در دهستان چارک بوده که حاکم وقت آن را به عنوان مقر حکومت خود قرار داده بود.، این قلعه شیخ صالح بن شیخ محمد آل علی یکی از حاکمان چارک ساخته و مقر حکم خود قرار داده‌است.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: