بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

روستای آب‌ اسک


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه روستای آب‌ اسک

در 90 کیلومتری جنوب شهر آمل در نزدیکی جاده هراز روستایی قرار گرفته با طبیعت بسیار زیبا، درختان سرسبز سر به فلک کشیده، رودخانه زیبای هراز و هزاران دلیل که باعث شده به مقصدی مناسب برای گردشگری تبدیل شود. البته بیشتر معروفیت این روستا به خاطر مراسم ویژه ایست که در آن برگذار می شود. برف چال یا در زبان محلی ورف چال یکی از آیین های سنتی ایران بوده که نزدیک 600 سال از شروع آن می گذرد و هر سال تعداد زیادی گردشگر به خودجذب می کند.

علاوه بر این ها، چشمه های آب گرمی در نزدیکی روستا قرار داردند که به دلیل املاحی مثل گوگرد، خواص فراوانی را در خود جای داده اند که باعث شده چشمه های این منطقه برای بیماری های پوستی و درد مفاصل، درمان بسیار مناسبی باشند. همچنین چشمه آب فرنگی در بالای روستا به دلیل آهن بالا، برای کم خونی بسیار مناسب است. بعد از آب تنی کردن در این چشمه ها اگر حوصله پیاده روی داشتیم، بعد از یک ساعت به غاری 370 کیلومتری با دهانه بسیار بزرگ و بالا می رسیم که رسیدن به آن توانایی کوه نوردی لازم دارد.

هنگامی که از مردم روستا در مورد دلیل نام گذاری روستا می پرسیم خواهند گفت که تاریخ ساخت این شهر به زمان اشکانیان و اشک اول باز می گردد به همین دلیل آن را اشک نامیدند که با گذر زمان به اسک تبدیل شد. البته افرادی دیگر نیز هستند که اعتقاد دارند دلیل نامگذاری روستا به خاطر  چشمه ها یی بود که چکه کرده و از خود رسوب بر جای می گذاشتند و به همین دلیل منطقه را آب اشک نامیدند که با مرور زمان به آب اسک تبدیل شد.

جاهای دیدنی روستای آب‌ اسک

جاهای دیدنی روستای آب‌ اسک
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: