بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

کامفیروز


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه کامفیروز

«کامفیروز نام شهری بوده به فارس از ابنیه فیروز، جد انوشیروان. چون سال‌ها باران نمی‌آمد، او به دعای باران رفت، در آن سرزمین باران ببارید و کام او برآمد. آنجا شهری ساخته و کام‌فیروز نام نهاد.» این مطلب توصیفی است از آنندراج که وجه تسمیه کامفیروز را برایمان روایت می‌کند.

کامفیروز امروزه شهری است از توابع مرودشت در استان فارس. این شهر در حدود ۱۲۰ کیلومتری شمال شیراز قرار گرفته و به داشتن بیشه‌های سرسبز شهره است. کامفیروز در میان جلگه‌ای وسیع قرار گرفته و اطراف آن با کوه‌ها و دامنه‌هایی مملو از درختان بلوط احاطه شده است.

آبشار آب روا، بهشت گمشده تنگ بستانک و سد درودزن از جاذبه‌های این منطقه زیباست.

بیشتر ساکنین این شهر با کشاورزی و باغداری روزگار می‌گذرانند. برنج از محصولات اصلی زمین‌های مرغوب کامفیروز است و گندم و جو در کنار برنج در کشتزارهای آن به عمل می‌آید.

کامفیروز در رخدادهای تاریخی جایگاه ویژه ای داشته و وجود تپه‌های تاریخی و بقایای آثار به جای مانده در روستاهای اطراف نشان از قدمت و موقعیت این منطقه در گذشته دارد.

 

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: