بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

اردبیل


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه اردبیل

اردبیل، شهری 40 هزار ساله قرار گرفته در یک منطقه خوش آب و هوا که برای هر کسی جذاب است.

اردبیل یکی از شهرهای شمال غربی ایران است، با ارتفاع 1500 متری از سطح دریا، جمعیت 483 هزار نفر و مساحتی بالغ بر 110 کیلومتر مربع، جایی که حتما برایمان جذابیت های فراوانی دارد. زیرا در یک دشت وسیع، حاصلخیز و بسیار خوش آب و هوا قرار گرفته، با چشم اندازی طبیعی وجذاب که نشان از غنای طبیعی آن دارد. در تابستان هوای اردبیل معتدل ولی در زمستان هوایش بسیار سرد است.

اگر در مورد گذشته اردبیل تحقیق کنیم، متوجه می شویم که اولین بار به این شهر در کتیبه سومریان اشاره شده البته با اسم آرتا یا آرتیا. این شهر کهن در گذشته گذرگاه كاروانهای تجاری و نظامی زیادی بوده که همین امر باعث ساخته شدن کاروانسرا های مختلف در این شهرستان بوده و در گذشته رونق زیادی داشته است.

در سال ۶۱۷ هجری قمری، پس از حمله مغول، اردبیل ویران گردید ولی در زمان شیخ صفی الدین اردبیلی رونق خاصی یافت. در سال 907 هجری قمری روی کار آمدن دولت صفوی این شهر به اوج عظمت و اعتبار خود رسید ولی در اواخر آن به دست عثمان ها افتاد، اما نادر شاه افشار آن را آزاد کرد. در دوره قاجار هم مثل بیشتر شهرهای ایران به دلیل بی کفایتی پادشاهان رونقش را از دست داد.

هنگامی که در مورد اسم اردبیل و دلیل اسم گذاری آن سوال کنیم، می گویند اردبیل از دو واژه آرتا (مقدس) و ویل(شهر) تشکیل شده است. معروفترین خوراکی اردبیل که هم می توانیم در خود شهر از خوردنش لذت ببریم و هم برای خود سوغاتی ببریم. عسل اردبیل است که به شهرت ملی رسیده است. همچنین پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان هم در آنجا رونق فراوان دارد و در کنار آش دوغ معروف اردبیل یکی از خوشمزه ترین غذاهای آن است که خوردنش مطمئنا برای شما لذت بخش خواهد بود. بد نیست که در شهر سری هم به صنایع دستی آن بزنیم. صنایع دستی این شهر شامل  گلیم، مسند، شال بافی، بافت جوراب‎های پشمی، قلاب بافی، پشتی بافی، خورجین بافی، جاجیم و ورنی می شود.

پرواز به مقصد اردبیل

فرودگاه بین‌ المللی اردبیل

فاصله تا مرکز شهر: 20 کیلومتر

آدرس: استان اردبیل، اردبیل، بزرگراه شهید دادمان

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: