بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

روستای مصر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه روستای مصر

کویر جایی برای یافتن آرامش، جایی برای یافتن عظمت و سکون، کویر افسونیست که هیچ وقت آن را فراموش نمی کنیم.

در 30 کیلومتری شمال شهر شهرستان خور، درست در جنوب کویر مصر، روستای مصر قرار دارد. روستایی که هنگام ورود به آن کاملا می توانیم حال و هوای کویر را احساس کنیم. آب و هوایی گرم خشک با خانه هایی بسیار ساده، ساخته شده از کاه گل، سقف های گنبدی شکل با درهاب چوبی.

کویر و روستای مصر توسط رشته کوه‌هایی از جانب غرب، جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده است که بخشی از سلسله جبال کوه‌های فلات مرکزی ایران به حساب می‌آیند. و کویر آن تپه های ماسه ای زیبایی دارد که هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود می کنند.

از هنگامی که کویر مصر به شهرت رسید و به شمار گردشگران آن افزایش پیدا کرد، روستا هم کم کم کارایی خود را عوض کرد، از یک روستای ساکت و آرام کویری به روستایی پر رفت آمد و شلوغ تبدیل شد. شغل مردمانش هم از کشاورزی دامداری به سمت مشاغل مربوط به اسکان و خدمات مسافران تغییر پیدا کرد. ولی روستا هنوز هم توانسته بافت قدیمی و زیبایش را حفض کنند و برای هر گردشگری جذابت داشته باشد.

روستای مصر قدمتی 100 ساله دارد. فرد سرمایه داری به اسم یوسف که به شبانی و چراندن گوسفندها اشتغال داشت این روستا را بنا نهاد. روستایی که در ابتدا مزرعه یوسف خوانده می شد ولی با گذشت زمان و زدن یک چاه عمیق در کویر مصر به روستای مصر تغییر نام داد.

البته هنگامی که به روستای مصر می رویم به غیر از خود کویر گزینه های دیگری هم برای لذت بردن و گذراندن ساعاتی خوش در کویر پیش رو داریم. گزینه هایی مانند: منطقه امیر آباد در فاصله 2 کیلومتری روستا، روستای فرحزاد، نیزار مصر، چال سلکنون، دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس و رمل‌های ماسه‌ای اطراف روستا.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: