بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

روستای اصفهک


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه روستای اصفهک

در بیابان های مرز خراسان جنوبی و خراسان رضوی، جایی که دمای هوا بسیار زیاد است، رسیدن به منطقه ای با آب و هوایی ایده آل و مناسب به منزله معجزه ای کوچک می ماند. در 25 کیلومتری شرق طبس روستایی قرار گرفته که آب و هایی منحصر به فرد و غنی ترین منابع آبی شهرستان طبس را در آختیار دارد. مکانی که مستعد کشاورزیست و هر نوع محصولی در آن رشد می کند.

اما یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این روستا بافت قدیمی و تاریخی اصفهک است. بافت تاریخی روستا پس از زلزله سال 57 ویران شد ولی به همت مردم شهر و کارشناسان میراث فرهنگی دوباره تعمیر و به محل مناسبی برای گردشگران تبدیل شد. خانه های این روستا مثل بیشتر خانه های کویری، از خشت گل، به صورت یک طبقه و گنبدی شکل درست شده اند. اصفهک واجد بناهای ارزشمندی شامل مسجد، حمام، خانه‌های دو صفه و چهار صفه و همچنین دارای نخلستان زیبایی است.

روستا به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جاده مشهد به طبس، مسیر رفت و آمد بوده و برای جذب توریست و توسعه گردشگری محل مناسبی به شمار می رود. علاوه بر این هنگامی که به این مکان زیبا می ریم، مردمی می بینیم که مشتقانه از ما پذیرایی کرده و رسم مهمان نوازی را به جا می آورند.

جاهای دیدنی روستای اصفهک

جاهای دیدنی روستای اصفهک
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: