بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

روستای گچسر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه روستای گچسر

در نزدیکی پایتخت و در دامنه‌های کوه البرز، روستای زیبایی قرار دارد که همیشه، به‌خصوص در اردیبهشت ماه، میزبان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور است. گچسر به عنوان مهد لاله‌ها شناخته شده و روستایی است از توابع آسارا در شهرستان کرج که در مسیر جاده کرج به چالوس قرار دارد.

ارتفاع گچسر از سطح دریا حدود 2230 متر است و قرار گرفتن آن در دامنه کوهستانی البرز، باعث شده تا تابستان‌ها، هوایی خنک و مطبوع و زمستان‌ها، آب و هوایی نسبتاً سرد و برفی داشته باشد. رود میان روستا نیز طراوت ویژه‌ای به این منطقه بخشیده است.

گچسر، ساختاری کوهپایه‌ای دارد و بیشتر کوچه‌هایش به صورت پلکانی با شیبی نسبتاً تند به یکدیگر مرتبط می‌شوند. اقتصاد مردم این روستا بر پایه کشاورزی، باغداری و دامپروری است و از مزارع آنها گندم و جو و از باغ‌هایشان، سیب و آلو و گیلاس و گردو برداشت می‌شود. خانه‌های قدیمی گچسر، با سنگ، چوب، گل و گچ و خانه‌های جدید، با آهن، سیمان و سنگ‌های تزئینی ساخته شده‌اند. اهالی این روستا، به فارسی و گیلکی صحبت می‌کنند.

باغ لاله‌ها، پیست اسکی دیزین، غار یخ‌مراد، پل سنگی، کاخ روستای گچسر و چشمه ولد، بخش‌هایی از جاذبه‌های تفریحی و تاریخی نزدیک به این منطقه هستند. لبنیات و میوه‌های آن نیز، سوغاتیِ مناسبی برای پیشکش به دوستان و آشنایان است.

جاهای دیدنی روستای گچسر


جشنواره گل های لاله گچسر
جشنواره گل های لاله گچسر (اتمام یافته)

از 1396/2/10 لغایت 1396/2/31

به مدت 22 روز

مشاهده این رویداد

هتل های روستای گچسر

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: