بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

رینه لاریجان


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه رینه لاریجان

بعد از عبور از گردنه های پر پیچ و خم هراز در حدود 90 کیلومتری تهران، شهر کوهستانی رینه خودنمایی می کند. شهری  در دامنه کوه  سر به فلک کشیده دماوند که تاریخش با اساطیر پیوند خورده است. این شهر از توابع لاریجان شهر آمل در استان مازندران بوده و از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است.

چشمه آب گرم، دسترسی به قله با شکوه دماوند، دشت شقایق و هوای عالی این منطقه را به یکی از مناطق گردشگر پذیرتبدیل نموده است. شواهدی دال بر زندگی قبیله ای در غارهای صخره ای این منطقه نشان از گذشته کهن این ناحیه دارد. طبق منابع به جای مانده، این شهر در سال 1317 توسط شاه عباس خریداری شد. او استخر چشمه آب گرم را بنا نمود که امروزه نیز کاربرد دارد.

این شهر بر دامنه ای مسطح قرار گرفته و نزدیک ترین مسیر به قله دماوند از رینه عبور می کند.  به دلیل وجود چشمه آبگرم رینه، بافت خانه های این شهردستخوش تغییر شده است. آویشن، باریجه، بار زرد، شقایق وحشی، کنگر و گون تعدادی از گیاهان  این ناحیه بوده و سیب، گلابی، آلبالو، گردو، زردآلو و فندق  از محصولات باغهای این شهر است.هنگام سفر به این منطقه علاوه بر استفاده از آب گرم آن می توان از آبشار، حمام صفوی، دستکندهای صخره ای و سایر مناطق دیدنی آن لذت برد. 

 

جاهای دیدنی رینه لاریجان

جاهای دیدنی رینه لاریجان
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: