بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

ماهیدشت


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه ماهیدشت

در دوره اشکانیان آن را نیستاه می نامیدند. آب و هوای خوب و مراتع حاصلخیز آن، اسب های جنگاوران اشکانی را قبراق و سرحال می کرد. تا اینکه در زمان صفویان ماهیدشت نامیده شد.

ماهیدشت یکی از مناطق مهم استان کرمانشاه است که در 20 کیلومتری غرب آن بین دو رشته کوهستان واقع شده و رودخانه مِرِگ از وسط آن می گذرد. دو دهستان دارد با نام های ماهیدشت و چقانرگس و از شمال و شرق به کرمانشاه، از جنوب به سر فیروز آباد و از غرب به اسلام آباد محدود می شود. بیشتر روستا های این دهستان نیز در اطراف رودخانه مرگ ایجاد شده اند. مرکز ماهیدشت نیز رباط نامیده می شود و بیشتر آثار تاریخی را در دل خود جای داده است. از جمله آنها کاروانسرای شاه عباسی، مسجد و زیارتگاه است.

ماهیدشت علاوه بر داشتن پوشش گیاهی و زیبایی های طبیعی، یکی از حاصلخیز ترین دشت های ایران است و از مناطق مهم کشت محصولات زراعی و باغی محسوب می شود. خصوصا اینکه یکی از مرغوب ترین گندم ها را دارد. اوایل اردیبهشت ماه بهترین زمان برای برداشت گندم از گندم زارهای ماهیدشت است.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: