بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

ونک


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه ونک

بهاران زیبا و لطیف و تابستان‌های خنک و دل انگیز، این شهر را به یک مقصد گردشگری تبدیل کرده است.

شهر ونک در حدود ۱۲۲ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در ۲۶ کیلومتری شمال غربی سمیرم، در دامنه ارتفاعات زاگرس مرکزی قرار گرفته و از شمال به بروجن، از جنوب به یاسوج و از غرب به لردگان محدود شده است.

می‌گویند عده‌ای از این شهر مهاجرت کرده و در محله ونک تهران ساکن شدند و نام خود را بر این محله نهادند.

این شهر خوش آب و هوا با کوه‌ها و چشمه سار های مختلف احاطه شده و طبیعت بکری دارد. رودخانه ونک در حوالی آن جریان دارد و شهر ونک را حتی در پاییز و زمستان نیز خیره کننده می‌کند.

باغ‌های ونک پر از سیب‌های خوش طعم و آبدار است و سیب درختی هایش بسیار معروف است. البته این شهر، درختان بیشمار دیگری چون گیلاس، گردو، بادام و هلو.. دارد و در بسیاری از زمین‌های زیر کشت آن سیب زمینی، خیار، کدو، ذرت، گندم، یونجه و جو پرورش داده می‌شود.

شهر ونک آثار طبیعی و تاریخی بی نظیری دارد، به گونه‌ای که هر ساله بسیاری از گردشگران را به سوی خود می‌خواند. از جمله آنها قدمگاه خواجه خضر، سد کمانه، مزرعه شمس آباد، مناظر زیبای چشمه ناز و تنگ امامزاده عقدک است. 

جاهای دیدنی ونک

جاهای دیدنی ونک
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: