بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

روستای امامزاده ابراهیم


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه روستای امامزاده ابراهیم

در مسیر جاده، جلگه‌ای زیبا به چشم می‌خورد که با شالیزارها، رودخانه، کوهپایه‌های جنگلی و خانه‌های روستایی رنگی پوشیده شده است و در انتها ما را به روستای زیبای امامزاده ابراهیم می‌رساند.

این روستا که در حدود ۲۰ کیلومتری جنوب شفت در استان گیلان واقع شده، مزار امامزاده‌ای مقرب است که این روستا به خاطر وجود آن شکل گرفته و نام خود را نیز از آن به ودیعه گرفته است.

روستای امامزاده ابراهیم، روستایی سرسبز و دنج است و وجود و آرامش خود را مدیون امامزاده ابراهیم است. امامزاده ابراهیم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است و برای اهالی از قداست خاصی برخوردار است، به گونه‌ای که آن را ابوالفضل گیلان می‌نامند.

این روستا از شمال با طالقان، از شرق با روستای امامزاده هاشم و از غرب با روستای سیاه مزگی همسایه است و از جمله مکان هاییست که کوه، جنگل، رودخانه در یک نگاه به چشم می‌خورد.

خانه‌های چوبی رنگارنگ میان جنگلی با پوشش گیاهی زیبا جا گرفته‌اند و رودخانه‌ای پر آب که میان روستا جاریست، بر لطافت و خنکی آن می‌افزاید. گاهی ساختمان‌ها تا ۶ طبقه هم ساخته شده‌اند و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند.

اهالی، دام‌هایشان را خود به چرا می‌برند و به دامداری مشغولند و محصولات کشاورزیشان را در بازار به فروش می‌رسانند.

مردم این روستا جغد را شوم می‌دانند و معتقدند خبر شهادت امام حسین (ع) را او به مدینه برده، از این رو شوم است و بر با هر خانه‌ای بنشیند، اهل خانه با مصیبتی روبرو می‌شوند.

اما مهمتر از باورهایشان، امامزاده و داستان مربوط به آن است که از دیدنی‌های جذاب روستای امامزاده ابراهیم محسوب می‌شود و بسیاری از گردشگران را برای دیدن آن رهسپار این دیار می‌کند. 

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: