بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

نایین


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه نایین

شهری که پر است از آثار تاریخی و جاذبه های گردش گری با صنایع دستی و آداب و روسم ویژه خود، شهری که توانایی تبدیل به یک قطب گردشگری را داراست.

شهر نائین یکی از بزرگترین شهرستان های اصفهان است. برای رسیدن به این شهرستان با مسافت 25200 کیلومتری و جمعتی حدودا 60 هزار نفره، باید از سمت شرق 140 کیلومتر از اصفهان دور شویم. این شهرستان در قسمتهای مختلفش آب و هوای متفاوتی دارد. در قسمتی آب و هوای گرم و خشک کویری را داراست و در قسمتی آب و هوای سرد مناطق کوهستانی، به همین خاطر آثار طبیعی مختلفی را در خود جای داده است.

در تاریخ این شهر که جست و جو می کنیم، می بینیم که این شهر از شهرهای ساسانیان و یکی از کوره های آن دوران است. در زمان بعد از اسلام هم نائین موقعیت خود را همچنان حفظ کرد. در زمان صفویه اما به دلیل نزدیکی به شهر اصفهان مورد توجه بیشتری قرار گرفت و به شهری آباد و پر جمعیت بدل شد. با روی کار آمدن ایلخانان اصلاحات اساسی در اکثر شهرها به وجود آمد و آثار مهم و با ارزشی در این شهر ساخته شد. نائین به دلیل قرار گرفتن بین دو شهر مهم ایران یعنی یزد و اصفهان در طول تاریخ با جنگ ها و آشوب های زیادی دست و پنجه نرم کرده است.

اگر به دنبال وجه تسمیه این شهر بگردیم به مورد مستدلی نمی رسیم و بیشتر فرضیاتیست که بیان شده. فرضیاتی مثل اینکه نائین از گیاه باتلاقی نی گرفته شده و یا اینکه یهودیان که از اورشلیم به مشرق کوچ کردند این محل را به یاد سرزمین خود نایین نامیدند.

اگر بخواهیم از این شهر سوغاتی ای با خود به شهر خود ببریم، مواردی چون زعفران ، پسته ، کتیرا ، دارو های گیاهی و لبنیات محلی از بهترین  گزینه ها هستند همچنین صنایع دستی ای مثل فرش دستباف ، عبا ، کرباس و گلیم از بهترین صنایع دستی منطقه هستند که حتما خریدشان برایمان جذاب خواهد بود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: