بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

مرودشت


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه مرودشت

در 35 کیلومتری شمال شیراز شهری قرار دارد که یکی از باستانی ترین نقاط ایران است و با پیشنه کهن خود در طول تاریخ توجه بسیاری از باستان شناسان و دوست داران فرهنگ و تمدن ایرانی را به خود معطوف داشته. وجود 150 اثر گران بها باستانی و تاریخی به خصوص آثار برجای مانده از تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و پاسارگاد که جز آثار ثبت شده جهانی هستند باعث شده این شهرستان جایگاه ویژه ای برای جذب گردشگر باشد.

مرو دشت با ارتفاع 1620 متری از سطح دریا، مسااحت 4649 کیلومتر مربعی و با جمعیتی حدود 140 هزار نفر، دارای آب و هوایی کوهستانی و معتدل است. شاید موقعیت خوب جغرافیایی این منطقه باعث شده مرو دشت از ماقبل تاریخ تا به امروز مسکونی بوده باشد. وجود تعدادی از بناها و آثار تاریخی ایران در شهر مرودشت، این شهر را به مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین، گنجینه اسرار تاریخی، طلایه دار بزرگترین امپراتوری جهان باستان سرزمین اهورایی ایرانیان و نگهبان عظیم میراث گذشتگان، تبدیل کرده است.

مرو در لغت به معنای چمن است و نام این منطقه احتمالا بر گرفته از دشت ها و مرغزارهای سرسبز بوده، همانطور که نخستین بار ابن بلخی در فارس نامه، مرو را به عنوان یکی از محلات شهر استخر می نامد که با گذر زمان جای آن را تخت جمشیدگرفته است. همچنین پس از بازدید از این شهر زیبا می توانیم صنایع دستی هایی چون قالی، گپه و گلیم، جاجیم، تنچه، حصیر و گیوه را با خود به عنوان یادگاری از این شهر زیبا به همراه ببریم.

جاهای دیدنی مرودشت

جاهای دیدنی مرودشت
نقش رجب

نوع جاذبه: تاریخی

نقش رستم

نوع جاذبه: تاریخی

تخت جمشید

نوع جاذبه: تاریخی


دومین جشنواره ملی_مردمی انار و گردشگری فاروق
دومین جشنواره ملی_مردمی انار و گردشگری فاروق (اتمام یافته)

از 1396/8/1 لغایت 1396/8/8

به مدت 8 روز

مشاهده این رویداد

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: