بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

نیریز


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه نیریز

در میان شهرهای استان فارس نیریز یکی از شهرهایی است که تاریخچه آن را باید در اساطیر جستجو کرد. شهرستان نیریز که در شرق استان فارس قرار گرفته از شمال به ارسنجان و بوانات، از غرب به استهبان، از جنوب به داراب و از شرق به استان کرمان منتهی می‌شود.

شهرنیریز مرکز شهرستان نیریز بوده و پیشینه آن به درستی روشن نیست اما بر اساس شواهد و الواح گلی به دست آمده، این شهر در دوره هخامنشیان از رونق بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از مراکز اسلحه سازی مورد توجه بوده و در آن نیزه و سلاح های جنگی ساخته می‌شد.

به باور برخی از محققین نام نیریز نیز برگرفته از نام نیزه ریز است که در این عصر رونق داشته است. برخی دیگر نیز بر این باورند که نام این شهر از نیزارهای دریاچه بختگان گرفته شده است.

بختگان، طشک، آبشار تارم و منطقه گور بهرام تعدادی از چشم اندازهای طبیعی و مسجد، کاروانسرا، قلعه تاریخی، آسیاب‌های قدیمی و آستان مقدس تعدادی از امامزادگان از اماکن تاریخی این شهر زیباست.

نیریز از آب و هوایی نسبتاً گرم برخوردار است و بر طبق آمار سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهرستان بیش از ۱۱۳ هزار نفر برآورد شده است. پسته، بادام، انجیر و حلوای ارده و انار از محصولاتی است که می‌توان به عنوان سوغات از این شهر تهیه نمود.

 

جاهای دیدنی نیریز

هتل های نیریز

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: