بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

داراب


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه داراب

در فاصله 200 کلومتری جنوب شرقی شیراز یکی از شهر های تاریخی ایران قرار دارد، شهری که قدمتش به قرن های پیش بر می گردد و یکی از نقاط مهم ایران کهن به شمار می رود. شهرستان داراب با ارتفاع 1180 متر از سطح دریا، وسعت 7500 متر مربعی و جمعیتی حدود 200 هزار نفر در جنوب شرقی استان فارس قرار گرفته است.

هنگامی که تاریخ را دنبال این شهر می گردیم، متوجه می شویم که مردمانش در مکانی پایین تر از مکان کنونی و در شهر دارابگرد سکونت داشتند. دارابگرد که شهری مدور بوده به زمان داریوش دوم و تمدن کهن هخامنشیان بر می گردد. البته بیشترین شهرتش به شروع سلسله ساسانی برمی گردد، زمانی که اردشیر باباکان با شکست اشکانیان تصمیم گرفت از شهر گور به شهر داربگرد بیاید تا بتواند در این منطقه استراتژیک پادشاهیش را استحکام بخشد. این شهر با ورود اسلام به ایران علارغم خرابی هایش توانست رونق خود را حفظ کند اما در جنگ با سلجوقیان مردمش تصمیم گرفتند از این شهر به مکان فعلی شهر داراب نقل مکان کنند.

داراب که اسمش را از پدر داریوش سوم هخامنشی گرفته، یکی از بزرگ‌ترین توایدکنندگان گندم در کشور است. همچنین مرکبات داراب شامل پرتقال، لیمو، نارنگی، نارنج، دارابی، بکرئین می‌باشد. اگر هم بخواهیم از این شهر سوغاتی ای به همراه ببریم، یکی از بهترین گزینه ها قالی های داراب است که با طرح کاشان بافته می شود.

جاهای دیدنی داراب

جاهای دیدنی داراب
قصر کیامرث

نوع جاذبه: تاریخی

هتل های داراب

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: