بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

پلدختر


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه پلدختر

منطقه پلدختر سابقه اي چند هزار ساله دارد و از قديم الايام یکی از شهر های حائز اهميت ایران کهن بوده است. شهری که اوج پیشرفت و تمدنش به دوره های ایلام نو، هخامنشیان و پارتها بر می گردد. بر اساس آثاری از عصر حجر که در این شهر به دست آماده نشان می دهد که پلدختر جز سرزمین قدیم ایلام بوده. همچنین آثار قدیمی مربوط به 3 تا 4 هزار سال پیش نشان از این دارد که این منطقه یکی از نقاط استراتژی و کلید نظامی خوزستان به شمار می رفته است.

پلدختر شهریست در جنوب استان لرستان که از مرکز آن یعنی شهر خرم آباد، حدود 113 کیلومتر فاصله داشته و در سر راه خرم آباد به اندیمشک قرار گرفته است. ارتفاع این شهر از سطح دریا به حدود 680 متر می رسد و وسعتش به حدود 3600 متر مربع. حدود 87.5 درصد مساحت این شهرستان را نواحی کوهستانی و باقیش را دشت ها در بر می گیرند. آب و هوایش در تابستان گرم و در زمستان معدل و کمی سرد است و به همین دلیل کشاورزی در آن رونق فراوانی دارد. بیشتر اقتصادش از بر پایه کشاورزی، دامداری و صنعت بوده و محصولات کشاورزی آن مثل انجیر که صادارات جهانی دارد، همراه با فراورده های دامی جزو صادرات این شهرستان به شمار می رود.

هنگامی که از مردم این شهر در مورد اسمش سوال کنیم، در میابیم که نامگذاری آن به خاطر پلی از دوره ساسانیان است که در آن زمان بر روی رودخانه کشکان ساخته شده و به خاطر عظمت و اهمیتی که داشته اسم شهر از آن گرفته شده است.

جاهای دیدنی پلدختر

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: