بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

بستان آباد


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه بستان آباد

بستان آباد منطقه­ ای در 45کیلومتری شرق تبریز است که به دلیل داشتن باغ های فراوان و خرمی بسیار به این نام  شهرت یافته است. از سویی دیگر به علت قرار گرفتن در دامنه کوهستان سهند زمستان­هایی سرد و پربرف با دوره­های یخبندان طولانی و تابستان­هایی معتدل و مطبوع دارد، از این رو لقب سردترین شهر ایران را نیز از آن خود کرده است. دمای مرکز این شهرستان گاهی به 46- درجه می رسد.

 این شهرستان از شمال به هریس، از جنوب به شهرستان هشترود، از غرب به تبریز، از شرق به شهرستانهای سراب و میانه و از جنوب غربی به شهرستان مراغه محدود می‌شود. ارتفاع شهرستان بستان آباد از سطح آزاد دریا۱۷۴۰ متر می‌باشد و مساحت آن ۲۹۶۹-۳/۲۸۵۰ کیلومتر است.

بستان آباد در محل شهر باستانی و گمشده تاریخی «اوجان» بنا شده‌است. اوجان پایتخت ییلاقی در دوره ایلخانان مغول بوده که بعداً در اثر حوادث روزگار، به کلی منهدم شده‌است. سابقه سكونت و زندگي در منطقه ي بستان آباد به دوران قبل از اسلام مي رسد. اين منطقه به جهت آنكه در مسير ارتباطي جاده ابريشم قرارداشته و از آب و هواي مناسب دامنه ي سهند برخوردار بوده، همواره در طول تاریخ زندگی در آن جریان داشته است.

در سرشماری که در سال 1385 انجام شد، ۱۶٬۵۹۲ نفر جمعیت دراین شهر سکونت دارند. این شهر از جاذبه های طبیعی زیادی چون چشمه های آب معدنی، دره، غار، تالاب، پیست اسکی و جاذبه های تاریخی چون کوشک، کاروانسرا، گورستان قدیمی و مسجد برخوردار است. تجارت عمده این شهرستان شامل غلات و سیب زمینی، پنیر، خیارشور و مواد غذائی است. فطیر محلی نیز، معروفترین سوغاتی بستان آباد است و بزرگترین فطیر هم در این شهرستان پخت شده است.

جاهای دیدنی بستان آباد

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: