بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

اسکو


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه اسکو

اسکو، منطقه ای ییلاقی با تپه های ماهوری از بقایای آتشفشانی سهند در دوران های پیشین می باشد.

این شهر از شمال و شرق  به تبریز، از جنوب به آذر شهر و از غرب به ایلخچی و دریاچه ارومیه منتهی می‌شود.

شهرستان اسکو با مساحت 1763 کیلومتر مربعی با جمعیت نزدیک به 100 هزار نفر و با ارتفاع 1450 متری از سطح دریا دارای آب و هوایی ملایم و مرطوب می باشد. که قطعا دیدنش خالی از لطف نیست.

در مورد تاریخ اسکو بد نیست بدانیم که اولین بار نام این شهر در کتیبه سارگن دوم پادشاه آشور آمده، که در آن خبر از تخریب 115 آبادی و رستا منطقه اسکو را می دهد. محققان اسکو را با اوشکایای کهن یکی می دانند، شهری که در شرق دریاچه ارومیه و در دامنه کوه سهند قرار دارد. همچنین در نوشته های حمدالله مستوفی و عالم آرای نادری نیز از این شهر اسم برده شده است.

هنگامی که در مورد اسم این شهر از مردمش سوال می کنیم به دو روایت بر می خوریم. گروهی می گویند اسکو از دو کلمه اوش به معنای سه و کایا به معنای تخته سنگ ساخته شده ولی عده ای اعتقاد دارند اسکو در قدیم اسکویه و به معنای آبادی بالا می باشد.

روستای دیدنی کندوان، مسجد جامع و گورستانهای کهن، بخشی از جاذبه های تاریخی این شهر است

سوغاتی های معروف این شهر نیز عبارت است از دوشاب، نان سنتی، گردو و بادام کاغذی، عسل، حلوای گردویی، گل محمدی و پارچه های حریر ابریشمی کلاقه ای.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: