بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

هشترود


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه هشترود

در 130 کیلومتری جنوب شرقی مرکز آذربایجان شرقی یکی از شهرستان های زیبای این استان قرار گرفته است. شهرستانی که با وسعت 1990 کیلومتر مربع و جمعیت حدود 700 هزار نفره، دارای اختلاف ارتفاع زیادی است، به گونه ای که در کمترین قسمت ارتفاع 1300 متری از سطح دریا داشته و در بعضی نقاط ارتفاعش به 3200 متر نیز می رسد. البته بیشتر قسمت های آن ارتفاعی نظیر 1500 تا 2000 متر دارد. به همین دلیل شهرستان هشترود دارای اقلیم نیمه خشک، سرد و کوهستانی است.

هنگامی که دنبال تاریخ و وجه تسمیه این شهرستان می رویم، متوجه می شویم که هشترود تا سال 1321 تنها دهکده ای در دامنه ای آفتابگیر بوده که به واسطه 10 آسیاب آبی و کارخانه روغن گیریش به شهرت رسیده بود. ولی بعد به مرکزیت منطقه هشترود تبدیل شد. این منطقه در گذر زمان اسم هایی چون سراسکند، رضا شهر و آذران را به خود دیده است ولی در آخر به دلیل جریان داشتن هشت رود نام هشترود را به خود گرفته است.

وجود قلعه ضحاک در این شهرستان نشان دهنده این است که قدمتش به زمان اشکانیان و ساسانیان بر می گردد و دارای قدمت فراوانی بوده و همچنین آثاری که از دوره بعد از اسلام در آن به دست آمده نشان دهنده تاثیر گذاری این منطقه در دوران پس از اسلام نیز می باشد. علاوه بر آن وجود تالاب ها، رودخانه ها و مزارع کشاورزی باعث شده هشترود از نقاط مهم استان آذربایجان شرقی به شمار برود و دیدنش برایمان بسیار لذت بخش باشد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: