بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

نمین


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه نمین

در 30 کیلومتری شمال شهر اردبیل، یکی از تاریخی ترین شهرهای استان اردبیل با گردشگاه های طبیعی و زیبا، چشمه های آب گوارا و سرد و زمین های پوشیده از گل و گیاه قرار گرفته است.

موقعیت این شهرستان به گونه ای است که در سمتی از آن کوه ها و جنگل ها و در سمت دیگر دریای خزر قرار گرفته، همچنین وجود رودخانه قره سو باعث شده که آب و هوای این منطقه، آب و هوای معتدل کوهستانی با تابستان های مطبوع باشد و دلیل نامگذاری شهرستان هم به همین دلیل است. نمین در آذری به معنای نمناک و مرطوب می باشد. وسعت این شهرستان 1100 کیلومتر مربع، جمعیتش حدود 60 هزار نفر و ارتفاعش از سطح دریا 1500 متر است. در شمال این شهرستان منطقه ای جنگلی با درختان فندق، گیلاس و ازگیل وجود دارد که فندق آن بسیار مشهور است.

هنگامی که به دنبال تاریخ این منطقه هستیم در میابیم که تاریخ پیدایش این تمدن به 9 هزار سال می رسد. نمین جزو سرزمین های کادوسیان بوده که بر اساس مطالبی که در کتابها پیدا می شود، دارای تمدنی درخشان با فرهنگ و رسوم خاص و ویژه بوده اند. از نشانه هاي اثبات وجود تاريخ و تمدن كهن در منطقه نمين می توان به وجود  ابنيه هاي ابتدايي اشاره کرد كه با تخته سنگ هاي بزرگ و بدون استفاده از ملا ت ساخته شده و با نام عمومي دلمن شناخته مي شوند و نمونه هاي آن هم اكنون در منطقه چاي قوشان ، لولوسنگري ، خانقاه عليا ، چوپان يوردي و قرمز ليق پايين نمين موجود است.

هنگامی که به این شهرستان می رویم علاوه بر فضای بسیار سر سبز و دوست داشتنی، باغ های گوجه‌درختی، آلبالو، گیلاس، گلابی، سیب، به، گردو، آبشار ها و دریاچه های بهتر است کمی هم در شهر بچرخیم و با مردمان مهمان دوست و خوش مشربش معاشرت کنیم. در آخر بد نیست از گلیم نمین این صنایع دستی که در جهان شناخته شده است، با خودمان یادگاری به دیارمان ببریم تا هرگز این سفر  خاطره انگیز را فراموش نکنیم.

جاهای دیدنی نمین

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: