بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

راور


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه راور

در شمالی‌ترین قسمت استان کرمان، شهرستان زیبای راور واقع شده است. این شهر، از شمال با استان‌های یزد و خراسان جنوبی دارای مرز مشترک بوده و از جنوب و شرق به کرمان و از غرب به شهرستان‌های کوهبندان و زرند منتهی می‌شود. راور، سومین شهر وسیع استان کرمان بوده و در مسیر جاده ترانزیتی بندرعباس به کرمان و مشهد قرار گرفته است.

در مورد وجه تسمیه راور، مطالب گوناگونی نقل شده است. طبق تعریفی، چون این منطقه محل راهداری لوت بوده و همیشه عده‌ای سرباز برای جلوگیری از غارت و حمله دزدان از آن محافظت می‌کردند، این محل را راهور به معنی نگهدارنده و حافظ جاده نامیدند که بعدها به راور تغییر نام داد. برخی از محققین نیز، راور را تغییر یافته کلمه راهبر به معنی هادی و راهنما می‌دانند.

از مشاغل عمده این شهر، می‌توان به کشاورزی و دامپروری اشاره کرد. وجود معادن غنی مس، روی، زغال‌سنگ، گچ و سنگ‌های تزئینی توانسته زمینه اشتغال جوانان بسیاری را در این منطقه فراهم کند. قالی‌بافی نیز، در این شهر قدمت دیرینه‌ای داشته و فرش‌های راور از لحاظ بافت و طرح و رنگ، شهرتی جهانی دارند. این شهر به دلیل قرار گرفتن در فلات مرکزی ایران، از تنوع زیستی گیاهی و جانوری قابل‌توجهی برخوردار است.

این شهر، از روستاهای بسیار و جاذبه‌های بی‌شماری همچون قلعه قهقهه، آسیاب‌های آبی، دخمه زرتشتیان و کاروانسراهای گوناگون تشکیل شده و وجود روستاهای کهنی مثل طرز و گوجر، گواهی بر قدمت بالای این شهر است.

جاهای دیدنی راور

جاهای دیدنی راور
خانه نو

نوع جاذبه: تاریخی

بازار راور

نوع جاذبه: تاریخی

یخدان راور

نوع جاذبه: تاریخی

برج فیض آباد

نوع جاذبه: تاریخی

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: