بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

رودبار


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه رودبار

رودبار، شهری با تمدن دو هزار ساله با زیتون های جهانیست.

اگر سفیدرود را دنبال کنیم به دومین شهر بزرگ گیلان از نظر وسعت می رسیم. قرار گرفته در منطقه ای کوهستانی، متاثر از هوای خشک و نیمه خشک ناحیه مرکزی که هوای آن را مدیترانه ای کرده است و زیتون های آن نشانه ایست برای این ادعا. رودبار با جمعیت 126 هزار نفره و وسعت 2574 کیلومتر مربعی درمسیر بادهای دایمی دره سفید رود قرار داشته که بادهای منجیل آن معروف است. اگر بخواهیم از رودبار به رشت برویم گیلان را باتمام تنوع و زیبایی هایش به گونه ای موجز و فشرده مشاهده می کنیم.

شاید یکی از خاطرات تلخ ما زلزله ای بود که سال 1369 ایران را لرزاند و این شهر زیبا را تخریب نمود و علارغم بازسازی هایی که صورت گرفته هنوز رونق سابق را باز نیافته است. رونقی که بر می گشت به تمدن 200 سال پیش از میلاد مسیح این شهر. پس از اسلام نیز طوایفی از شام و حلب به رودبار مهاجرت کردند و در آن ساکن شدند. بعدها در زمان نادرشاه افشار، گروهی از کردهای قوچان و نواحی شمال خراسان در این شهر سکونت گزیدند و با خود آبادانی برای این مردمان آوردند.

علاوه بر زیتون مشهور این شهر صنایع دستی مانند، شال، سبد، حصیر و نمد از گزینه های خوبی هستند که می توان به عنوان سوغاتی با خود از این شهر برد.

جاهای دیدنی رودبار

جاهای دیدنی رودبار
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: