بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

تالش


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه تالش

بزرگترین شهر استان گیلان از لحاظ وسعت شهر تالش است.

تالش یکی از شهرهای غربی دریای خزر است. شهری با جمعیت ١90 هزار نفره و وسعتی 1430 کیلومتر مربعی که از سمت شمال به آستارا ، از شرق به دریاچه خزر، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به رضوان شهر و ماسال محدود می شود. بخشی از آن را کوه های تالش تشکیل می دهند. شهر تالش یکی از زیباترین شهرهای طبیعی جهان از نظر آب و هوا و پوشش گیاهی است و حیوانات ساکن در جنگل های آن شهرت جهانی دارند.

اگر بخواهیم درباره تاریخ این شهر تحقیق کنیم، در می یابیم که مرکز تالش در گذشته، شهر شفارود و سپس کرگانرود بوده است. اما در طی جنگ دوم جهانی، متفقین به منظور رساندن قوای کمکی و تجهیزات نظامی به شوروی، جاده ای از طریق انزلی ـ  تالش ـ آستارا ساختند که به دلیل دور بودن شفارود از این جاده به سمت منزوی شدن پیش رفت.برای همین مردم از محل خود به مکانی نزدیک جاده کوچ کردند. در آن مکان کاخی با 8 در وجود داشت و همین باعث شد این شهر را هشتپر بنامند. به معنای هشت در. و بعد به مرور زمان اسم آن به تالش تغییر می یابد.

درباره دلیل نامگذاری شهر تالش هم می شنویم که نام این شهر در ابتدا تولش بوده است، که در آن تول به معنی گِل و ش پسوند مکان بوده که تولش به معنای گِل خیز است. این کلمه در طی زمان به تالش تبدیل شده است. همچنین اگر بخواهیم از شهر تالش برای خود سوغاتی به شهر خود ببریم، جاجیم، گلیم ، جوراب و شالی از پشم گوسفند جزو گزینه های خوب حساب می شوند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: