بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: city_title in <b>/home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php</b> on line <b>473</b><br />

صومعه‌سرا


Notice: Undefined variable: modal_img_thumbnail in /home/iranplanne/domains/iranplanner.com/public_html/city-full.php on line 633

تاریخچه صومعه‌سرا

در وصف این منطقه زیبا همین بس که از شمال به بندر انزلی و آب‌های کاسپین (خزر)، از جنوب به فومن، از شرق به رشت و از غرب به ماسال می‌رسد و در محدوده جلگه باریک کاسپین (خزر)، عطر برنجش فضا را پر می‌کند و برگ‌های سپیدارش، مواج در باد، تلألؤیی دیرینه دارند. رطوبت بالای هوای آن، پوشش گیاهی مختلفی همچون راش، توسکا، افرا، سپیدار و خرمالو را پرورش داده و آب‌هایش، میزبان پرندگان مهاجری همچون گیلار، فیلوش و خوتکای پَر سفید است.

آن را صومعه‌سرا می‌نامند. صومعه به معنی دیر و سرا به معنی خانه است. می‌گویند که از مراکز مذهبی و دینی بوده، چراکه مساجد و قبور امامزادگان بسیاری را در دل خود جای داده است؛ از جمله آستانه مبارکه بیچاره محمد، بقعه آقا سید زکی و غیره.

دو قوم گیلکی و تالشی، در این منطقه سکونت دارند و به گیلکی صحبت می‌کنند. این منطقه از نظر گردشگری منحصر‌به‌فرد است و تالاب‌های هنده‌خاله و نرگستان و سیاه‌درویشان، خرابه‌های حمام قدیمی در کسما، مناره آجری گسکر (مناره بازار)، باغ‌های چای، مزارع توتون، دهکده ییلاقی تنیان و پارک جنگلی سیاهکوه، برخی از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شوند.

صومعه‌سرا، محصولات بسیاری نیز دارد و بازارهای محلی‌اش دیدنی هستند؛ یکشنبه‌بازار در صومعه‌سرا و دوشنبه‌بازار در گوراب زرمیخ. آداب و رسوم اهالی منطقه نیز تماشایی است و همچنان میان آنها رواج دارد؛ لافند بازی، کشتی گیله‌مردی، نوروزخوانی و گل‌گل چهارشنبه.

بازدید از این روستا می‌تواند خاطره‌ای به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند.

جاهای دیدنی صومعه‌سرا

جاهای دیدنی صومعه‌سرا
تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: