بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنی داغ‌تر از آش (جشنواره ملی آش ایرانی)

جشنی داغ‌تر از آش (جشنواره ملی آش ایرانی)

تاریخ برگزاری: از 1396/6/8 تا 1396/6/12 (به مدت 5روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنی داغ‌تر از آش (جشنواره ملی آش ایرانی)

زمانی که انسان‌ها سنگ و گیاهان کنار رودخانه را در آب می‌جوشاندند تا برای خودشان غذایی دست‌وپا کنند، فکرش را هم نمی‌کردند که سالیانِ بعد، این غذا تبدیل به یکی از پر طرفدارترین‌ها شود؛ تا جایی‌که برایش جشنی برگزار کنند و مراسمی ترتیب دهند.
حتی در دربار ناصر‌الدین‌شاه قاجار هم، هر سال یک روز از فصل بهار آشپزها و مردم را جمع می‌کردند، آش می‌پختند و خوش می‌گذراندند. همین حالا هم، گهگاه در گوشه و کناری از این مرز و بوم، جشنواره‌ای با عنوان "جشنواره آش" برپا می‌شود.
"جشنواره ملی آش ایرانی"، در امتداد ارائه همان غذای ساده و مقوی برگزار می‌شود که شرکت در آن، خالی از لطف نیست. این جشنواره، از سال 1384 خورشیدی با شعار "غذای ایرانی، خوراک جهانی"، به‌ صورت سالانه برگزار شده ‌‌است.
زنجان، از نخستین استان‌هایی است که آش را به جشن‌های مردمی و فرهنگی آورده و حالا نوبت، به برگزاری دوازدهمین دوره این جشنواره با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و همچنین، سازمان همیاری شهرداری‌های استان، شهرداری و وزارت کشور رسیده‌ است.
محل برگزاری این مراسم و انتخاب بهترین آش‌ها، در مجموعه فرهنگی، تفریحی و توریستی گاوازنگ و زمان آن، چهارشنبه هشتم تا یکشنبه دوازدهم شهریور ماه خواهد بود.
اگر از خوردن آش لذت می‌برید و مسافر استان زنجان هستید، در این پنج روز از ساعت 5 عصر تا 11 شب به گاوازنگ بروید و شرکت در این جشنواره ملی را به یکی از جذابیت‌های سفرتان تبدیل کنید تا هم از حضور در گاوازنگ زنجان لذت ببرید و هم، این غذای دیرینه ایرانی را در هوای خنک شهریورماه زنجان نوش جان کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: