بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شادمانه رنگ‌ها، در آغاز فصل سرد (یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در گلستان)

شادمانه رنگ‌ها، در آغاز فصل سرد (یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در گلستان)

تاریخ برگزاری: از 1396/6/13 تا 1396/6/17 (به مدت 5روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره شادمانه رنگ‌ها، در آغاز فصل سرد (یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در گلستان)

شهریور که ‌برسد، باد پاییزی به دامن طبیعت می‌‌افتد و باید برای روزهای سردِ پیشِ رو، دست‌هایمان پر باشد و نگاهمان امیدوار. شادمانه‌های شهریوری، سال‌هاست که به همین‌ دلیل، با رنگ و موسیقی همه‌جا شور به پا می‌کنند؛ جشن فغدیه در خوارزم باستان به مناسبت خنکی هوا، جشن شهریورگان یا آذرجشن ایران باستان که یادآور مقام دوم شهریور پس از بهمن‌ است، جشن گاهنباری پایان تابستان، جشن خرمن در شمال ایران به‌ مناسبت دروی محصول، جشن انار، جشن انگور و جشن‌های دیگر، این ماه را به یکی از شادترین دوره‌ها در تاریخ ایران تبدیل کرده‌اند.

حالا، سال‌هاست که در ادامه همان جشن‌های باستانی، شهرهای مختلف بنابر آنچه تاریخ و فرهنگشان می‌گوید، مراسمی برگزار می‌کنند تا یادمان بماند که شهریور، ماهِ شادی و سرور است:

شهریور است و گیتی از عدل شهریار

شاد است، خیز و مایه شادی بر من بیار

در همین راستا، 10 ‌سال است که جشن فرهنگ اقوام، در گرگان برگزار می‌شود. در این جشن، آیین‌های سنتی و گسترده قومی گلستان با روش‌هایی نوین اجرا می‌شوند و تعدد اقوام شهر گرگان، این جشنواره را به جشنی شاد و فراموش‌نشدنی تبدیل کرده ‌است.

یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام، در استان گلستان برگزار خواهد شد. این جشنواره، کاروانی سرشار از رنگ و شادی خواهد بود که اقوام ترکمن، قزاق، ترک، بلوچ، فارس و سیستانی در آن حضور خواهند داشت؛ خانه‌های قدیمی به یادگار مانده از دوره قاجار، پارک شهر و محل برگزاری نمایشگاه دائمی استان، فضاهایی هستند که برای برگزاری این جشن در نظر گرفته شده‌اند.

اگر شما هم جزو آن مسافرانی هستید که در آخرین سفر تابستانی، نخستین انتخابشان شمال ایران و به‌خصوص استان گلستان است، جشنواره فرهنگ اقوام را که از سیزدهم تا هفدهم شهریور و از ساعت 15 تا 23 برگزار می‌شود، از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: