بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

هنر دست و تولد عشق (بیست‌ و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی)

هنر دست و تولد عشق (بیست‌ و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی)

تاریخ برگزاری: از 1396/6/1 تا 1396/6/7 (به مدت 7روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره هنر دست و تولد عشق (بیست‌ و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی)

صنایع‌دستی، همیشه جایگاهی ویژه در گوشه و کنار پایتخت داشته‌ است؛ از خیابان‌های شناخته‌شده فروش آن‌ گرفته تا نمایشگاه‌های کوچک محلی. به همین‌ دلیل، نمایشگاه صنایع‌دستی همواره یکی از برترین‌ و پر بازدیدترین‌ نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی تهران بوده ‌است.

برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی در شهر تهران، اهمیت صنایع‌دستی ایران را نشان می‌دهد؛ چراکه آینه‌ای از فرهنگ‌ها، اقوام و سبک‌های گوناگون زندگی است.

امروزه، نمی‌توان آنچه را به عنوان صنایع‌دستی شناخته شده، از هنر و فرهنگ این مرز و بوم جدا دانست. حالا همه می‌دانند که آنچه در گذر زمان توسط انسان‌ها ساخته شده و سینه‌‌به‌سینه و نسل‌به‌نسل به ما رسیده‌، اهمیتی بیش از تصور غالب و قدیمی درباره تولیدات دستی دارد.

باید بدانیم که صنایع‌دستی نشأت‌گرفته از فرهنگ است و بر اقتصاد نیز تأثیر دارد؛ جنبه‌ای که هر چه به جلوتر می‌رویم، اهمیتش را بیشتر درک می‌کنیم. به همین دلیل، شرکت در بیست‌ و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران، خالی از لطف نیست. با تماشای صنایعی که بیش از نیمی از آنها ساخته دست زنان هنرمند ایرانی هستند، در خیال‌ها، سختی‌ها و نگاه‌ سازندگان آنها غرق شوید.

یکم تا هشتم شهریور، از ساعت 10 تا 18، در سالن‌های 14، 15 و 25 نمایشگاه، می‌توانید هنر نساجی و پوشاک سنتی، کاشی، سفال و سرامیک، سازهای سنتی، آبگینه، میناکاری، طراحی و نقاشی‌های سنتی و غیره را تماشا کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: