بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سومین جشنواره وِنگُن سمنان

سومین جشنواره وِنگُن سمنان

تاریخ برگزاری: از 1396/6/9 تا 1396/6/10 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره سومین جشنواره وِنگُن سمنان جشنواره غذا در شهر بادمجان

«وِنگُن» در زبان سمنانی  یعنی بادمجان و بادمجان از اجزای همیشه سفره سمنانی‌هاست. بهتر است این‌طور بگوییم که بادمجان سمنان حسابی معروف است. شاید این زمین کویری سمنان باشد که بادمجان‌های کِشت‌شده در این شهر را به محصولی خاص بدل کرده‌است؛ آن‌قدر که خیلی‌ها بادمجان سمنان را سوغات می‌برند.

سمنانی‌ها در تابستان به‌خاطر محصول زیاد و البته خوش‌طعم بادمجان، بیش از همیشه غذاهایی بر پایه بادمجان درست می‌کنند.

به همین‌ دلیل نیز، برگزاری جشنی برای بادمجان در سمنان می‌تواند یک جشن‌ِ غذای جذاب باشد. سومین جشنواره وِنگُن یا وِنگُنین (Vengon) در همین‌راستا چندروز دیگر در شهر سمنان برگزار شود.

آشپزهای این جشنواره قرار است 57 نوع غذایی که با بادمجان به دست می‌آید را به نمایش و فروش بگذارند. کشک بادمجان، خورشت بادمجان، قیمه بادمجان، حلیم بادمجان، رولت بادمجان و همه دسرها، پیش‌غذاها و تنقلات غذایی که با بادمجان درست می‌شوند در این جشنواره وجود خواهند داشت.

جزییات جشنواره به همین‌جا ختم نمی‌شود. فرمانداری سمنان و انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی سمنان که برگزارکنندگان اصلی این جشنواره هستند حواشی دیگری هم برایش در نظر دارند. برگزاری کارگاه‌های آموزشی مانند نمدمالی چاقوسازی و غیره و همچنین غرفه‌های محصولات خانگی و کشاورزی اجزای دیگر جشن وِنگُن خواهند بود.

این جشنواره در دو روز برقرار است که روز اول غذاهای سمنانی و روز دوم غذاهای ایرانی و بین‌المللی ارائه خواهد کرد.

بنابراین، اگر شما هم از دوست‌داران بادمجان، آن‌هم از نوع سمنانی‌اش هستید، نهم و دهم شهریور را در شهر سمنان بگذرانید. در این دو روز از ساعت 4 بعدازظهر تا 9 شب در محل دانشگاه پیام‌نور می‌توانید انواع غذاهای سنتی، ایرانی و بین‌المللی را امتحان کنید و لذت ببرید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: