بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شب‌های شاد گلستان(شب فرهنگی گلستان در برج میلاد)

شب‌های شاد گلستان(شب فرهنگی گلستان در برج میلاد)

تاریخ برگزاری: از 1396/6/1 تا 1396/6/2 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره شب‌های شاد گلستان(شب فرهنگی گلستان در برج میلاد)

استان گلستان، تاریخی به قدمت ۳۵۰۰ سال دارد و از زمانی‌ که اقوام آریایی هیرکانی در آن ساکن شدند، تا امروز که طیف وسیعی از اقوام و فرهنگ‌ها در آن زندگی کرده و زنده‌اند، اهمیتش را حفظ کرده است.

در ایران پیش از اسلام، گلستان به‌ دلیل قدمت و آبادانی‌اش، از مهم‌ترین سرزمین‌های شمال شرق ایران بود. در نخستین تقسیمات کشوری نیز که پس از مشروطه رخ داد، ولایتی به ‌نام استرآباد، یکی از چهار ولایت موجود بود که به طور تقریبی همان محدوده گلستان را شامل می‌‌شد.

این تاریخ هزاران ساله، فرهنگی هزاران ساله را نیز به ‌دوش کشیده ‌است. طی این سال‌ها، اقوام مختلفی به گلستان آمدند، آنجا ماندند و یکی پس از دیگری، فرهنگ این سرزمین را غنی کردند.

ترک‌ها، ترکمن‌ها، قزاق‌ها، بلوچ‌ها، فارس‎‌ها، سیستانی‌ها و مازندرانی‌ها، اقوام مختلف ساکن این استان‌ هستند؛ همسایگی گلستان از غرب با مازندران، از جنوب با سمنان و از شمال با ترکمنستان، یکی از دلایل تنوع فرهنگی این استان است.

همین تنوع رنگارنگ بود که نام استان گلستان را در لیست "شب‌های فرهنگی برج میلاد" نشاند؛ برنامه شب‌های فرهنگی، در قالب سومین دوره جشنواره تابستانی، در برج میلاد برگزار می‌شود.

ساعت ۱۸ تا 23 شب‌های یکم و دوم شهریور، به استان گلستان اختصاص پیدا کرده است. در این دو شب، قرار است موسیقی محلی و آیین‌هایی همچون حنابندان، نوروزخوانی و شاهنامه‌خوانی اجرا شود. برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، نمایش فیلم‌های کوتاه مستند برای معرفی استان و فروش محصولات این استان، از دیگر برنامه‌های این جشنواره تابستانی است.

حضور در این جشنواره، می‌تواند انتخابی خوب و هیجان‌انگیز برای مسافرانِ تهران و ساکنین این کلان‌شهر باشد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: