بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

تجربه شیرین نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ (نمایشگاه بین‌المللی قهوه)

تجربه شیرین نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ (نمایشگاه بین‌المللی قهوه)

تاریخ برگزاری: از 1396/6/7 تا 1396/6/10 (به مدت 4روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره تجربه شیرین نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ (نمایشگاه بین‌المللی قهوه)

شاید گمان کنید که نوشیدن چای در ایران، دیرینه‌تر از نوشیدن قهوه باشد. اما قهوه، زودتر به مرزهای ایران رسید و نوشیدنی دربار و اشراف و در نهایت مردم عادی شد.

نوشیدن قهوه در ایران، به دوره صفویه بر می‌گردد. این نوشیدنی تیره‌ رنگ، یکی از چیزهایی بود که ایران را وارد شبکه اقتصادی جهانی آن دوران کرده بود.

پیشتر از صفویان، نوشیدن قهوه میان اعراب رواج داشت. چنانچه برخی، یمن را نخستین تولیدکننده قهوه جهان می‌دانند؛ نخستین بار، در قرن سیزدهم بود که اعراب دانه قهوه را کشف کردند و از آنجا که اسلام نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کرده، قهوه را جایگزین آن کردند. در نتیجه، ایرانیانی که به اماکن مقدس مثل مکه سفر می‌کردند، با قهوه آشنا شدند و آن را به ایران نیز آوردند.

اگرچه قجرها، قهوه را از لیست نوشیدنی‌های روزانه خود حذف نکردند، اما از قرن نوزدهم و به دستور ناصرالدین‌شاه، مردم شمال ایران شروع به کشت چای کردند و همین امر، سبب رواج نوشیدن چای و بیشتر شدنِ محبوبیت آن شد.

اما امروزه، نوشیدن قهوه بیش از هر زمان دیگری، در ایران رواج دارد. رشد کافی‌شاپ‌ها، کافه‌ها، مغازه‌های فروش انواع قهوه و این اواخر، سبک‌های جدیدی از فروش قهوه در قالب کافه‌های سیار، همگی از مصرف روزافزون قهوه در ایران می‌گویند.

برگزاری سومین دوره نمایشگاه و جشنواره قهوه در نیمه نخست شهریور در تهران، تلاشی برای بیشتر شناساندن قهوه و روش‌های نوین آماده‌سازی آن است.

اگر شما هم از علاقه‌مندان به نوشیدن قهوه هستید، پس تعلل نکنید؛ نمایشگاه قهوه، با برگزاری دوره‌های آموزشی بر اساس استانداردهای بین‌المللی و برگزاری مسابقات باریستا، لاته‌آرت و نوشیدنی‌های سرد، به جذابیت روزهای هفتم تا دهم شهریورتان خواهد افزود.

برای شرکت در این جشنواره، از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی بوستان گفتگوی شهر تهران (بزرگراه چمران جنوب، نرسیده به تقاطع پل نصر) حضور داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب‌سایت نمایشگاه سر بزنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: