بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی

جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی

تاریخ برگزاری: از 1396/6/8 تا 1396/6/10 (به مدت 3روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی تماشای اصالت اسب ایرانی در یزد

شاید شناختن اسب‌های اصیل ایرانی، برای همه مهم نباشد. اما آنها که در دنیای اسب‌ها زندگی می‌کنند، می‌دانند که وقتی صحبت از اصالت یک اسب می‌شود یعنی چه‌. آنها، اسب اصیل ایرانی را اسبی می‌دانند باهوش، زیبا، شجاع، پرخون و نجیب. به همین‌ دلیل، سال‌هاست جشنواره‌ای برای نمایش زیبایی اسب اصیل ایرانی برگزار می‌شود تا نژاد ایرانی این اسب‌ها با ویژگی‌های خاص خود حفظ شود و چه بسا، با این‌ کار بتوان رد اسب‌ها را در تاریخ نیز دنبال کرد.

بنابر پژوهش‌ها، اسبی به‌ نام اسب عرب، در واقع همان اسب اصیل ایرانی است. تغییر نام این اسب، به زمانی بر می‌گردد که پیامبر اسلام (ص) اعراب را تشویق کرد تا به نگهداری و تربیت اسب‌های ایرانی بپردازند؛ اسب‌هایی که بعدها، به اسب عرب مشهور شدند.

جشنواره "زیبایی اسب اصیل ایرانی"، با هدف شناسایی این اسب‌ها و انتخاب برترین اسب توسط داوران بین‌المللی و همچنین، نمایش آثار هنری‌ مثل وسایل تزئین اسب‌ها که در حاشیه این جشنواره اتفاق می‌افتد، در یزد برپا می‌شود؛ یزدی‌ها باور دارند که یزد، مرکز اسب عرب است و سال‌هاست که انواع مسابقات و جشن‌ها را برای اسب اصیل ایرانی برگزار می‌کنند.

هشتم تا دهم شهریور امسال نیز، این روال و باور یزدی‌ها درباره اسب‌های اصیل، تکرار خواهد شد. پس اگر از آن ‌دسته افرادی هستید که به اسب ایرانی علاقه دارند، در تاریخ‌های اعلام‌شده، به ورزشگاه آزادی شهر تفت در استان یزد بروید و به تماشای زیبایی‌های اسب اصیل ایرانی بنشینید. شاید برگزیده شدن زیباترین اسب و همچنین، انتخاب برترین خانواده اسب‌ها برایتان جذاب باشد.

این جشنواره، از ساعت 9 تا 13 و از ساعت 16 تا 21 دایر است.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: