بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد

شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد

تاریخ برگزاری: از 1396/6/4 تا 1396/6/5 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد شبی به پاسِ زیبایی و شکوه مناطق کردنشین و کردزبان

در غرب ایران، خطه‌ای وجود دارد سرسبز و سرد و زیبا. دره‌های عمیق و دشت‌های پهناور و کوه‌های بلند آن، بخش بزرگی از زاگرس را شامل شده و مردمانش، همان شجاع‌دلانی هستند که در دوره‌های مختلف تاریخ، از حمله اعراب گرفته تا ورود نیروهای خارجی در زمان مشروطه و تجاوز نیروهای عراقی به حریم ایران در دوره جنگ ایران و عراق، با دشمنان و غارتگران جنگیده‌اند.

بنابر شواهد، کرمانشاه از عصر حجر (دوران پیشا‌تمدنی) محل سکونت بوده‌ و به همین ‌دلیل، امروزه یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران است. این شهر، دومین پایتخت ساسانیان بوده و در دوره سلجوقیان نیز، به‌ عنوان برترین شهر کردزبان شناخته شده است. اگرچه حمله اعراب به کرمانشاه، سرنوشت آن را اندکی تغییر داد و آن را ضعیف کرد، اما پس از گذشت یازده سده و در دوره قاجار، کرمانشاه به شکل شهرنشینی بازگشت و از آنجا که در مسیر سفر به کربلا و بغداد بود و از هر طرف موقعیت جغرافیایی خاصی داشت، مورد توجه قرار گرفت.

به سبب آنچه بر کردها گذشته، مناطق کردنشین فرهنگی غنی دارند و هرکجا صحبت از فرهنگ‌‌ها و آیین‌های‌ ایرانی می‌شود، کرمانشاه یکی از نخستین‌هاست.

جشنواره تابستانی برج میلاد با عنوان شب‌های فرهنگی کرمانشاه، چهارم و پنجم امرداد، از ساعت 18 تا 23 برگزار می‌شود. این جشنواره، با هدف به نمایش گذاشتن و شناساندن بیشترِ آیین‌های اقوام مختلف ایران‌زمین برگزار می‌شود. اگر آشنایی با این آیین‌ها و گوش کردن به موسیقی دلنشین این خطه برایتان جذاب است، شب‌های فرهنگی کرمانشاه را از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: