بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شب‌های فرهنگی یزد در برج میلاد

شب‌های فرهنگی یزد در برج میلاد

تاریخ برگزاری: از 1396/6/14 تا 1396/6/15 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره شب‌های فرهنگی یزد در برج میلاد شهر بادگیرها در برج میلاد

یزد، نه تنها شهری برای ایران، بلکه شهری متعلق به تمام دنیاست. نخستین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان، شاید القاب کوچکی برای توصیف شگفتی‌های این شهر باشند.

قدیمی‌ترین بنای ساخته‌‎شده از خشت، شهر باستانی میبد، طولانی‌ترین قنات ایران، بادگیرهای بلند، دخمه‌های زرتشتیان، مسجد جامعی که ساختمانش از ابتدا تاکنون هیچ تغییری نکرده، قدیمی‌ترین ساعت شهری در ایران و بسیاری از دیدنی‌ترین‌ها و برترین‌های دیگر، همه در این شهر جمع شده‌اند.

هنوز، قطعیتی در مورد آغاز سکونت در یزد وجود ندارد. با این‌ حال، این شهر نباید عمری کوتاه‌تر از هزاره سوم پیش از میلاد داشته باشد.

از تاریخ و ساختمان و دارایی‌های بی‌نظیر یزد که بگذریم، بنابر آنچه تاریخ‌نویسان و سفرنامه‌نویسان گفته‌اند، امنیت شهر یزد طی تاریخ زبانزد بوده ‌است و نظم‌ و ترتیب، تدبیر در مدیریت شهری، سختکوشی و قناعت، از دیگر ویژگی‌های این شهر جهانی و مردمانش بوده که همگی در کنار هم، یزد را به چنین شکوهی رسانده‌اند.

اکنون قرار است که آداب و رسوم، تاریخ و نحوه زندگی مردمان این شهر به برجِ میلاد تهران بیاید تا این شهر، بیش از پیش شناخته شود.

در راستای جشنواره تابستانی برج میلاد، شب‌های فرهنگی یزد نیز، در تاریخ چهاردهم و پانزدهم شهریور برگزار خواهد شد. برای شرکت در این شب فرهنگی، از ساعت 18 تا 23 در برج میلاد حضور داشته باشید.

با شرکت در این جشنواره، ضمن آشنایی با این شهر زیبا، می‌توانید در کارگاه‌ تولید صنایع‌دستی یزد نیز شرکت کنید. فروش صنایع‌دستی، نمایشگاه سوغات، معرفی فرهنگ دارالعباده در گذر تاریخ و چاپ و رونمایی از تمبر یادبود ثبت جهانی یزد نیز، از حواشی این رویداد خواهند بود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: