بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنواره جوانه‌های نمایش ایرانی

جشنواره جوانه‌های نمایش ایرانی

تاریخ برگزاری: از 1396/6/8 تا 1396/6/15 (به مدت 8روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنواره جوانه‌های نمایش ایرانی جشن رنگارنگ آیین‌ها برای کودکان

چندین‌ سال پیش، برای احیای عروسک‌های بومی مناطق مختلف ایران، ایده‌ای پیشنهاد و اجرا شد. فرآیند احیای این عروسک‌ها، اهدافی مانند ایجاد کسب‌ و کار در مناطق روستایی و حفظ منابع طبیعی را دنبال می‌کرد؛ هدفی که تا امروز ادامه پیدا کرده و حالا بیش از پیش، در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی دیده می‌شود.

"جوانه‌های نمایش ایرانی"، بخشی از این جشنواره است که عروسک‌های ایرانی برای اجرای آیین‌ها، داستان‌ها و قصه‌های عامیانه در آن حضور دارند. این بخش ویژه، قرار است گونه‌های نمایش ایرانی و سنتی را به کودکان و نوجوانان بشناساند. روایتگری کودکان و نوجوانان، شبیه‌خوانی، قصه‌گویی، سیاه‌بازی، تخت‌حوضی و نقالی، از برنامه‌های این بخشِ جشنواره هستند؛ برای مثال، در برنامه نقالی برای کودکان، فرهنگ و ادبیات عامه ایران روایت می‌شود و در برنامه سیاه‌بازی، قطعات کوتاه نمایش اجرا خواهد شد.

بخش جوانه‌های نمایش ایرانی، میزبان 20 اثر خواهد بود تا پشتوانه‌‌ای برای آشنایی نسل جدید با شیوه‌های نمایش ایرانی باشد. این بخش، زیرمجموعه هجدهمین جشنواره بزرگ‌ نمایش‌های آیینی و سنتی است و برای نخستین بار، برگزار می‌شود.

این جشنواره، از هشتم تا پانزدهم شهریور، در مجموعه‌های تئاتر شهر، تالار وحدت، مجموعه گردشگری عباس‌آباد و متروی ولیعصر برپاست. اگر تمایل دارید که کودکانتان با آیین‌، فرهنگ، ادبیات عامه و قصه‌های ایرانی آشنا شوند، این جشنواره رنگارنگ را از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: