بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنواره صنایع‌دستی و سوغات مشهد

جشنواره صنایع‌دستی و سوغات مشهد

تاریخ برگزاری: از 1396/6/16 تا 1396/6/24 (به مدت 9روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنواره صنایع‌دستی و سوغات مشهد کوه‌سنگی میزبان فرهنگ و هنر

مشهد شهر فراوانی است. حالا این فراوانی می‌تواند صنایع‌‌دستی و غذا باشد یا پیشینه تاریخی و فرهنگی. آنچه بر مشهد گذشته و به امروز رسیده، از آن شهری ساخته که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

با اینکه تاریخ مشهد را به پیدایش مشهدالرضا بر می‌گردانند، اما پیشینه این شهر به پیش از آن بر می‌گردد. شواهد می‌گویند که این سرزمین، بخشی از دشت باستانی توس بوده که به‌ خاطر طبیعت مساعد، وطن مردمان بسیاری بوده است؛ تپه نادری در جنوب شهر، از وجود زیستگاه در هزاره پنجم پیش از میلاد می‌گوید.

در اواخر حکومت ساسانی، این شهر از مرزداری‌هایی بود که در مسیر گرگان و نیشابور به مرو و بلخ قرار داشت. پس از حمله مغول، مردم توس به مشهد مهاجرت کردند و این شهر به مرور بزرگ و بزرگ‌تر شد.

از گذشته‌های دور، مردم این شهر اهل هنر بودند. به طوری که امروزه پوستین‌دوزی، سماورسازی، آینه‌کاری، نمدبافی، کاشی‌کاری و فیروزه‌تراشی، بخشی از صنعت این شهر شده‌اند. به پشتوانه همین تاریخ و فرهنگ، قرار است جشنواره‌ای برای معرفی صنایع‌دستی و سوغات مشهد و استان‌های دیگر، در این شهر برپا شود؛ صنایع‌دستی، سلامت (داروهای ارگانیک و گیاهی) و خوراکی، سه بخش این نمایشگاه خواهند بود که اهدافی مثل اشتغال و کارآفرینی را دنبال می‌کنند.

در سومین دوره این نمایشگاه، هم می‌توانید آثار هنری و صنایع‌دستی مردم خطه خراسان و استان‌های دیگر را ببینید و لذت ببرید و هم اینکه، با داروهای خوراکی معروف آن اقلیم آشنا شوید و غذاهایشان را بچشید.

اگر شهریور امسال مسافر مشهد هستید، این نمایشگاه را که از شانزدهم تا بیست و چهارم و از ساعت 17 تا 24 برپاست، از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: