بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنواره انگور ارومیه

جشنواره انگور ارومیه

تاریخ برگزاری: از 1396/6/16 تا 1396/6/24 (به مدت 9روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنواره انگور ارومیه شادی برای انگور در سرزمین عاشیق‌ها

در ارومیه، هر سال بیش از 250 تُن انگور برداشت می‌شود. به ‌همین دلیل، بخش مهمی از چرخه اقتصادی شهر، به این محصول وابسته است. در گذشته نیز، ساکنین این شهر با توجه به اقلیم و خاک و آب ‌و هوای منطقه، انگور پرورش می‌دادند؛ در آثار به یادگار مانده از سال‌های دور، از ارومیه به عنوان جلگه‌ای در کنار دریاچه یاد شده که تاک‌های انگور بسیاری داشته است.

از سوی دیگر، از آنجا که تاک نیاز اندکی به آبیاری دارد، کِشت آن برای مناطقی که با بحران آب مواجه هستند، گزینه بسیار خوبی است؛ تا جایی که بسیاری از کارشناسان، یکی از دلایل خشک‌شدن دریاچه ارومیه را کشت دیگر محصولات کشاورزی در این شهر می‌دانند.

بنابراین، جشنواره انگور ارومیه، برای حفظ این محصول و چرخه اقتصادی آن و فرهنگ شکل‌گرفته پیرامونش، چند سالی است که برپا می‌شود. پنجمین دوره این جشنواره، همزمان با برداشت این محصول و با هدف کمک به حل مشکلات باغداران، جذب گردشگر، تولید سرمایه و بالا بردن توانمندی‌ها، در دهکده ساحلی چی‌چست برگزار می‌شود.

این جشنواره، علاوه بر فروش انگور حاشیه‌های جذاب دیگری مانند مسابقه آشپزی، پرواز بادبادک‌ها، مسابقه عاشیق‌لار، بازی‌های بومی و محلی و غیره دارد که می‌توانید با شرکت در آنها، خاطره خوبی را از فصل انگورچینی ارومیه در ذهنتان ثبت کنید.

جشنواره انگور ارومیه، از شانزدهم تا بیست‌ و چهارم شهریور، از ساعت 17 تا 24 برگزار خواهد شد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: