بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دومین جشنواره سفره ایرانی در اراک

دومین جشنواره سفره ایرانی در اراک

تاریخ برگزاری: از 1396/6/16 تا 1396/6/18 (به مدت 3روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره دومین جشنواره سفره ایرانی در اراک سفره ایرانی پهن می‌شود

به هر منطقه از ایران که برویم، غذایی دارد با رنگ و عطر و طعمی منحصر‌به‌فرد. از قیمه‌لاپلوی اصل تهرانی گرفته تا آبگوشت قنبید قم و آش ماست اصفهان، هر کدام گوشه‌ای از سفره رنگارنگ، لذیذ و پر و پیمان ایرانی را گرفته‌اند؛ غذاهای سنتی و محلی، علاوه بر اینکه معرف مردم یک منطقه هستند، امروزه از ارکان مهم اقتصادی دنیا نیز به حساب می‌آیند.

به همین منظور، قرار است دومین جشنواره سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری، این‌ بار در شهر اراک برگزار شود و این شهر، میزبان استان‌های تهران، قم، البرز و مرکزی باشد؛ هدف این جشنواره این است که هر سال، غذای بومی و محلی چند استان را به ‌عنوان سفره ایرانی معرفی کند.

در این جشنواره، شرکت‌کنندگان می‌توانند برای معرفی غذای بومی و محلی شهر یا استانشان، مسابقه بدهند؛ انتخاب سه پیش‌غذا، سه غذای اصلی، سه دسر و سه دمنوش به عنوان غذاها و نوشیدنی‌های برتر، نتیجه این رقابت خواهد بود.

اگر دوست دارید غذاهای سنتی و محلی تهران، اصفهان، مرکزی، البرز و قم را بچشید، می‌توانید به اراک سفر کنید و در آخرین روزهای تعطیلات تابستانی، میان بیش از 100 غرفه این نمایشگاه بگردید و طعم‌های جدید و دلچسبی از سفره ایرانی را بچشید و تجربه کنید.

این جشنواره، از شانزدهم تا هجدهم شهریور، از ساعت ۱۷ تا 22، در محل پارک هتل امیرکبیر اراک و در محوطه روباز آن برگزار می‌شود.

با سر زدن به سایت www.arakfoodfestival.ir می‌توانید اطلاعات بیشتری از این جشنواره را به دست بیاورید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: