بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نخستین جشنواره گاو بومی استان گیلان

نخستین جشنواره گاو بومی استان گیلان

تاریخ برگزاری: از 1396/6/16 تا 1396/6/16 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره نخستین جشنواره گاو بومی استان گیلان جشنی برای رویش، باروری و طبیعت

«پنجم نبرد را گاو را یکتا آفریده کرد. چون درگذشت، به سبب سرشت گیاهی، از اندام‌های گاو پنجاه و پنج نوع غله و دوازده نوع گیاه درمانی از زمین رست.» (بندهشن)

گاو، چه در متون دینی و چه در متون مربوط به ایران باستان، ارزش بسیاری داشته است. از تصویر حمله شیر به گاو در تخت ‌جمشید گرفته تا باورهای نجومی که گاو را نمادی از صورت‌فلکی می‌دانست و یا اعتقاد کشاورزان به قربانی‌ کردن گاو در آغاز سال، همگی از نقش ویژه این حیوان در زندگی ایرانیان سخن می‌گویند.

همین حالا هم، همچون گذشته، گاو نقش مهمی در تغذیه و اشتغال ایرانی‌ها دارد؛ دامپروری و استفاده از اجزای بدن گاو، حتی در چارچوب‌های نوین نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. به همین دلیل، شاید جای خالی برگزاری جشنی برای "گاو" که نماد رویش، زندگی، طبیعت و باروری است، احساس می‌شد.

نخستین جشنواره گاو بومی، شانزدهم شهریور در استان گیلان برگزار می‌شود. رقابت گاوهای نر و ماده منتخب، کارآفرینی، اجرای نمایش‌های آیینی و رسوم محلی مرتبط با دامداری گیلان و نواختن موسیقی محلی، از محورهای این جشنواره خواهند بود. شرکت در این جشنواره، هم می‌تواند برای دامداران جذاب باشد و هم برای گردشگران و مردمی که مسابقه میان گاوها را تماشا خواهند کرد.

برای حضور در این جشنواره، از ساعت ۱۶ تا 18 روز پنجشنبه شانزدهم شهریور، خودتان را به میدان دام پونل رضوانشهر در استان گیلان برسانید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: