بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در کرمانشاه

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در کرمانشاه

تاریخ برگزاری: از 1396/6/15 تا 1396/6/20 (به مدت 6روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در کرمانشاه نمایش تنوع فرهنگ‌ها در "کرمانشان"

کرمانشاه یا کرماشان، همانقدر که تاریخ و جغرافیای مهمی برای ایران دارد، هنر و صنعتی منحصر‌به‌فرد نیز دارد؛ هنر و صنعتی که برخی نگران از میان رفتن و یا به حاشیه رفتن آن از فرهنگ مردمانش هستند. شاید به همین دلیل، برگزاری نمایشگاه وسیع صنایع‌دستی در این شهر را باید اتفاق خوبی دانست.

برای اینکه اهمیت صنایع‌دستی و تولیدات مردم کرمانشاه را درک کنیم، خوب است بدانیم که قديمی‎ترين آثار سكونت بشر در کرمانشاه، مربوط به دوره پارينه‌سنگی قديم است؛ آثاری مثل تبرِ تاریخی سنگی در گاكيه و هرسين. از اینها گذشته، کرمانشاه بخشی از تاریخ و فرهنگش را وامدار قرار گرفتن در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و همجواری با عراق و واقع شدن بر سر راه کربلا و بغداد است.

شاید همین موقعیت باشد که تا این‌ حد به صنایع‌دستی کرمانشاه گستردگی و تنوع فرهنگی داده است؛ فلزکاری‌های کرمانشاه همچون تولید چاقو، رکاب، نعل اسب و غیره که فلزکارهای ماهری به صورت دستی آنها را می‌سازند و همچنین، هنر معرق‌کاری‌ و ریزه‌کاری روی چوب، تولید پارچه دستباف و نمد و مصنوعات چرمی و زیورآلات محلی و چیخ‌بافی، از نمونه صنایع و هنرهای مردمان کرمانشاه است.

در نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی که قرار است برای دهمین دوره، در استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه برگزار شود، شاهد تنوع صنایع‌دستی و هنرهای این خطه کرد زبان خواهیم بود که بیش از هر چیز، بر اساس مصالح بومی ساخته شده‌اند.

امسال در پارک شاهد که محل دائمی نمایشگاه‌های ‌بین‌المللی کرمانشاه است، ۱۲۰ غرفه وجود دارند که نیمی از آنها به طور کامل به ارائه صنایع‌دستی این شهر اختصاص خواهند داشت. برای شرکت در این نمایشگاه، پانزدهم تا بیستم شهریور، از ساعت 16 الی 22، می‌توانید به پارک شاهد بروید و با آثار بی‌نظیر مردم کرمانشاه آشنا شوید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: